Kristaps Neretnieks parim Abu Dhabi MK-etapil

Kristaps Neretnieks ja Moon Ray. Foto: Kristaps Neretnieks official FB

Araabia Ühendemiraatides on saamas traditsiooniks, et talveperioodil peetakse sageli rahvusvahelisi võistlusi. Üks neist toimus möödunud nädalavahetusel Abu Dhabis, kus sportlased võistlesid CSI4*-W raames erinevates parkuurides. Grand Prix võit läks meie lõunanaabrile Kristaps Neretnieksile ja Moon Ray’le.

Neretnieks ja Moon Ray, kes olid parimad ka eelmise aasta Tallinn International Horse Show põhisõidus, osutusid kiireimaks paariks ümberhüpetel, kuhu pääses kokku kaheksa sportlast. Saksamaal baseeruv lätlane oli 2,5 sekundit kiirem teise koha omanikust Abdel Said’ist (Venice du Reverdy). Kolmas koht läks kohalikule sportlasele Abdullah Humaid Al Muhairi hobusega Cha Cha Cha 7. Võiduga teenis lätlane 100 000 dirhami, mis on pisut alla 24 000 euro.

Antud Grand Prix võit oli Neretnieksile ja Moon Ray’le juba teine järjestikune, sest sama paar võitis ka vahetult enne aastavahetust toimunud Al Aini CSI3*-W MK-etapi, edestades Khaled Abdulrahman Almobty’t (Dona Evita) ja Frederic Davidi (Equador van’t Rosakker).

Abu Dhabi GP tulemused leiate siit