Kristaps Neretnieks võitis Caramsiniga Varssavi Grand Prix ning Kesk-Euroopa liiga

Varssavi finaaliga lõppenud Kesk-Euroopa liiga võitis tänavu lätlane Kristaps Neretnieks, kes oli parim ka viimases osavõistluses hobusega Caramsin. Klettenberg ja Lance S katkestasid.

Finaali viimase osavõistluse takistuste kõrguseks oli ametlikult 155cm, kuid rajaga tutvudes kuulis Hobumaailm võistluse väliskohtuniku Tõnu Kaumanni käest, et kõrgeimaks takistuseks oli numbrit kümme kandnud lattaed, mis 154cm kõrge. Enamus takistusi jäi Kaumanni andmetel alla 150cm. Parimad selgitati ümberhüpetel.

Põhikonkurentidest liiga kolme parema hulka startis esimesena Andis Varnal hobusega KS Coradina, olles stardijärjekorda kantud teisena. Paraku tuli Läti paaril maha juba esimene takistus. Edaspidi ei olnud Varnal ja Coradinal takistuste ületamisega raskusi, kuid neli karistuspunkti mitte just kiireima ajaga pani lätlase tugeva surve alla. Esimese nulli tegi sakslane Marcel Marschall hobusega Undercontract, kusjuures eelviimaseks takistuseks olnud kolmese süsteemi keskmisel elemendis oli saksalasel piisavalt õnne. Poolakas Jaroslaw Skrzyczynski lükkas Crazy Quick`ga tugevalt teist ja kolmandat takistust, kuid latid maha ei tule ja kohalike rõõmuks tegi Poola takistussõidu esinumber nulli.

Andis Varna ja KS Coradina; foto Hillar Talts

Gunnari ja Lance sõit täna ebaõnnestus. Sarnaselt Varnaga tuli maha juba esimene takistus, lisaks veel seitsmes ning enne kaheksandat takistust võttis Klettenberg hobuse seisma väljendades eesti keeles pahameelt tribüünil vahetult enne kaheksandat takistust välguga fotografeerinud pealtvaataja suhtes. Klettenberg otsustas päras seda vahejuhtumit katkestada.

Poola järgmisele nullile oli ülilähedal Dawid Kubiak, kes sai ühe aja eest, täpselt sama tegi ka järgmisena startinud taanlane Neergaard hobusega Contador. Järgmiste nullidega jätkus võrdne Saksamaa ja Poola heitlus. Saksamaale tõi nulli Michael Kölz hobusega FST Dipylon, Poolale Msciwoj Kiecon hobusega Urbane.

Gunnar Klettenberg ja Lance S Warszawa Grand Prix stardis; foto Hillar Talts

Liiga parimate hulka pretendeerijatest oli järgmine oluline start Varnast vaid punktiga maas olnud tšehhi Ales Opatrnyl, kes võistles hobusega Acovaro. Tšehhil tuli maha seitsmes lattaed ja ta oli Varnst aeglasem, seega Varna positsioon paranes. Reedel liiga liidriks tõusnud lätlane Kristaps Neretnieksilt tegi Caramsiniga kindla nulli ja kindlustas sellega liiga võidu, sest lähimad konkurendid olid lõpetanud karistuspunktidega. Nulli tegi ka venelane Vladimir Beletsky hobusega Rocketman, tõustes sel moel esikolmiku pretendendiks. Poolakate kolmas null tuli eelviimasena startinud Tomasz Miskiewiczilt hobusega Civis. Viimasena startinud valgevenelane Aleksander Lis tuli Que Pasaga ilusasti, kuid sekundiga üle aja ning lõpetas ühe karistuspunktiga, mis andis üheksanda auhinnalise koha. Ümberhüpetel kaheksa osalejat.

Esimesena startis ümberhüpetel Marcel Marschall ja liikus hobusega Undercontract suhteliselt kiiresti, kuid võttis maha ühe lati. Järgmisena tõstab poolakate emotsioonid lakke Jaroslaw Skrzyczynski, kes hobusega Crazy Quick läbib vigadeta ka ümberhüpped, aeg 42.90. Michael Kölz teeb hobusega FST Dipylon nobedat sõitu ja ületab Jaroslawi aja rohkem, kui nelja sekundiga! Msciwoj Kiecon hobusega Urbane teeb ajaks 39.45 ja seda vigadeta, minnes teisele kohale. Andre Plath ja AFP`s Cosmic Blue teevad mitte just väga kiire „nelja“.

Liiga võidu kindlustanud Neretnieks tegi liidrile kohase soorituse ka ümberhüpetel, lõpetas vigadeta ja tehes seda kiiresti. Neretnieks läks sõidu liidriks. Beletskyl ja Rocketmanil tuli aga maha suisa kolm takistust. Beletsky muide ei ole mitta ainult Tallinna publiku lemmik, vaid naudib seda staatust Varssaviski. Vaatamata kergele ebaõnnestumisele ümberhüpetel tänas venelane publikut, kes talle tugevalt aplodeeris, kusjuures taustaks mängis tuntud Vene muusikapala Kalinka. Nagu Tallinnaski.

Ümberhüpetel viimasena startinud poolakas Tomasz Miskiewicz hobusega Civis lõpetab 12 karistuspunktiga ning nii võitis Neretnieks nii Grand Prix kui Kesk-Euroopa liiga. Grand Prix teise koha võttis sakslane Kölz, kolmanda poolakas Kiecon.

Kristaps Neretnieks ja Caramsin; foto Hillar Talts

Hobumaailma koostatud ja seega mitteametliku edetabeli alusel kogus Kristaps Neretnieks liigas parimana 127 punkti. Teiseks tõusis venelane Vladimir Beletsky, kellel punkte kogunes 90. Esikolmiku koha säilitas 83 punktiga täna jällegi mitte startinud poolakas Michal Kazmierczak.

Hommikuses väikese ringi finaalis, kus takistuste kõrguseks oli 135cm, osalesid nii Rein Pill kui Gunnar Klettenberg. Reinul ja Zwigdoc`l ei olnud õnne esimese osa viimasel takistusel, mis pudenes. Oluliselt paremini läks Gunnaril ja Traffic`l, kes tegid puhta sõidu nii esimeses kui teises osas. Sõit ei olnud just väga kiire, kuid seevastu suhteliselt kindel. Lõpuks meie paarile kümnes auhinnaline koht. Sõidu võitis poolakas Lukasz Appel hobusega Anastacia III, telle järgnesid sakslased Michael Kölz ja Philipp Schober vastavalt hobustega Quaddro 4 ja Clevland 20.

Warszawa võistluse tulemused leiate aadressilt https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/326