Kristiansandi Rahvuste Karika võitis Rootsi koolisõidukoondis, asudes edetabelis tihedalt Hollandi kannule

Rootsi võistkonna võit Norras Kristiansandis toimunud FEI Koolisõidu Rahvuste Karika etapil tõi üldisesse edetabelisse põnevust, kuna hetkel asutakse liidrist Hollandist vaid 2 punkti kaugusel.

Edetabelis on Hollandil kirjas 30 punkti, samas Rootsil 28. 20 punktiga hoiab kolmandat kohta Kristiansandis samuti kolmandana lõpetanud Taani. Kuna järgmine etapp leiab aset Maailma Ratsaspordi Festivalil Aachenis, on oodata eriti põnevat heitlust ning Madalmaadel taas võimalus positsiooni parandamiseks, sest üsna kindlalt nad sellest etapist ka osa võtavad.

Rahvuste Karika neljandal etapil osales kokku neli võistkonda. Rootsi järel lõpetasid teisena norrakad, kolmandad olid taanlased, neljandaks jäi Soome. Parima individuaalse skoori 70.500 % sõitsid välja Charlotte Haid Bondegard ja Triviant (SWE).

Võidukasse Rootsi koondisesse ei kuulunud, nagu näha, kuulsad sportlased, kuid sama võib öelda ka teiste riikide esinduste kohta. Osalejad ja sarja eestvedajad on korduvalt märkinud, et ehkki sarjast on osa võtnud ka maailma tipud, (nagu näiteks eelmisel etapil Rotterdamis, kus võidu koju jätnud tiimi kuulusid Cornelissen, Gal, Heijkoop ja Minderhoud), pakub see eelkõige suurepärast väljundit väiksemate kogemustega paaridele, kes saavad samuti tunda oma riigi esindamise suurt vastutust.

Aacheni 5* etapp saab kahtlemata olema sarja põnevaim, kuid punkti paneb mitte vähem tähtis kuues etapp, mis toimub 31.juuli-3.augustil Hicksteadis Inglismaal. Sarja etapid on kas kolme või viie tärniga, kõrgeim tase oli lisaks nimetatud Aachenile ka Rotterdamis, ülejäänud osavõistlused toimuvad 3* tasemel.

Kristiansandi tulemused: http://www.horsepro.no/index.php?Site=ShowCompetitionList&eventId=9116