Kristin Koppelmaa esines edukalt rahvusvahelisel võistlusel German Friendships

Luksemburgis resideeruv noor takistussõitja Kristin Koppelmaa võistles 23.-28. juulini Saksamaal Herfordis laste ja juunioride rahvusvahelisel võistlusel German Friendships, kus saavutas sakslannast tiimikaaslasega kokkuvõttes 8nda koha.

Hobufestivalil oli osalejaid 35 riigist. Võistluse formaat nägi ette, et tiimi moodustasid üks saksa sportlane ja üks teise riigi sportlane. Tiimi mõlemad hobused tõi saksa pool, st teise riigi sportlane sõitis võõra hobusega. Võistkonnad loositi. Lapsed võistlesid tasemel 105-115 cm ja juuniorid 125 cm.

Kristin Koppelmaa tiimikaaslaseks osutus 17-aastane Mascha Hohendorf, tüdrukud moodustasid ühtlase meeskonna ja mõlemad on seni võistelnud üsna sarnastel võistlustel. Kuna Mascha teine hobune sai paar päeva enne võistlust vigastada, usaldas oma hobuse Little Joe Kristinile sõita Mascha hea tuttav Lena. Hobuseomaniku toetus ja nõuanded olid väga kasulikud ning kogu tiimi pluss nende vanemate ja toetajate vahel tekkis kohe hea klapp.

Kristin, Little Joe ja tema omanik Lena

Kuigi võistluste moto kohaselt on sellel võistlusel sõprus võistlusest tähtsam, said Mascha ja Kristin oma tulemuste üle rõõmustada, ühes sõidus õnnestus neil jõuda 10. ja finaalsõidus 6. auhinnalisele kohale, kokkuvõttes saadi 8. koht.

Lisaks võistlustele oli oluline koht ka raamprogrammil – avamine ja lõpetamine olid suurejoonelised, lisaks toimus muid üritusi, nt pidulik vastuvõtt Herfordi linnapea juures. Erakordselt huvitavad olid trennid, mida andsid saksa tipptreenerid ja -ratsutajad. Kristin sai osaleda Saksa juunioride koondise treeneri Lars Meyer zu Bexteni trennis.

Võistlus oli väga põnev ja hästi korraldatud ning andis võimaluse uuteks vahvateks tutvusteks. Järgmine German Friendships toimub kahe aasta pärast ja loodetavasti on Eestil taas võimalus oma esindaja välja panna.

Võistluste kodulehe aadress: www.german-friendships.com