Kuhu on koolisõidumaailmast kadunud Totilas?

Hiljutiste andmete kohaselt on Matthias Alexander Rath ja Totilas end maha võtnud ka jaanuari lõpus Palm Beachis toimuvalt suurvõistluselt World Dressage Masters, kuna omanike sõnul ei ole hobune detsembris saadud vigastusest piisavalt taastunud.

Totilas võeti maha vahetult enne Frankfurti MK etappi detsembris, kuna hobune vigastas end just paar päeva enne võistlust. Vigastus ei olevat omanike sõnul tõsine, Totilas on kergelt liigese välja väänanud.

Totilas oli küll Dressage Masters’ile üles antud, kuid viimasel hetkel otsustati, et ta ei ole võistlemiseks valmis. Ühe omaniku Paul Schockemöhle sõnul on hobune alles lonkamisest üle saanud ning hakkas äsja käima kerges treeningus. "Meie põhieesmärk on Totilase heaolu. Eriti nüüd, olümpia-aastal on kindlasti väga tähtis teda hoida maksimaalselt, et taastumine oleks täielik," lisas Schockemöhle, kes avaldas suurt kahetsust, et Totilas ei saa Palm Beachis võistelda.

Võistluste korraldajale on see tõeline murekoht, kuna kallihinnalisi pileteid on müüdud just võistlejate nimekirjade alusel. Nüüd aga on juba teine staar teatanud mitteosalemisest, kuna eelnevalt võeti ootamatult maha ka Salinero. Staaride kohta täidavad praeguse seisuga Steffen Peters ja Ravel ning Charlotte Dujardin ja Valegro. Korraldajad asusid Matthiase asendamiseks tõsistesse läbirääkimistesse Carl Hesteriga, kes on osalemise suhtes huvi üles näidanud.

WDM on maailma kalleim ja prestiižseim koolisõiduvõistluste sari, mis on algusest saati ligi meelitanud suurimaid staare. Palm Beachi etapp on ainuke väljaspool Euroopat toimuv etapp, ning selle auhinnafond on 100 000€.