Kuidas läheb Rokitil?

Rokit naudib vaba aega. Foto: erakogu

Kes oli esimene poni, kes esindas Eestit Euroopa meistrivõistlustel? Rokit.
Kes oli eesti hobune, kes võistles edukalt Väikese Auhinna tasemel? Rokit.

Ilma igasuguse kahtluseta on eesti tõugu Rokit jätnud kabjajälje Eesti ratsaspordimaastikule. Lisaks mitmetele Eesti meistritiitlitele, oli ta ka esimene poni, kes esindas Eestit Euroopa meistrivõistlustel. Eesti hobusele omaselt on Rokit igati universaalne hobune, kes vedas rege, tegi takistussõitu, hüppas krossi ja võistles koolisõidus. Just koolisõidus lõi Rokit särama, tuues talle au ja kuulsuse.

Marii-Heleen Raidmets ja Rokit. Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Rokiti kuldne pensionipõlv

Rokit tähistas sel kevadel 21. sünnipäeva ja naudib auga väljateenitud pensionipõlve Krista ja Marii-Heleen Raidmetsa kodutallis. Pärast pikka ja edukat karjääri koolisõidus suundus Rokit 18-aastaselt pensionile. “Selleks hetkeks oli tal 13 aastat võistlussporti selja taga,” selgitab Rokiti pikaaegne võistluspartner Marii-Heleen Raidmets. “Alguses ta ei saanud aru, miks teda võistlustele enam kaasa ei võeta ja hirnus kui treiler kodunt lahkus. Ent pikapeale sai ta aru, et kodus on ka päris tore olla.”

Rokitil läheb väga hästi ja tervis on tal hea nagu see on alati olnud. Igapäevaselt veedab ta aega koplis oma meelistegevusega, milleks on söömine. Elab elu, mida ta Marii sõnul naudib täiel rinnal. Vahel käib Rokit Marii ema, Krista Raidmetsaga, maastikul. “Mõnikord on ta maastikul väga krutskeid täis, pukitab ja tahab eesotsas olla,” räägib Marii. Regulaarses trennis Rokit enam ei käi.

Rokit ja Marii olid ja on senini paljudele eeskujuks, näidates, et ka tavalisest eesti tõugu hobusest saab välja võluda kõrge klassi koolisõiduhobuse. Millist nõu annaks Marii ratsutajale, kellel on ka oma Rokit? “Igas ponis on üks Rokit olemas, kui ratsanikul on piisavalt kannatlikkust, suured unistused ja töökust,” on Marii veendunud. Marii ei salga, et Rokit on mänginud tema elus olulist rolli ja kujundanud teda ratsanikuna. “Olen siiani Rokitile väga tänulik, sest ilma temata ma poleks siin, kus ma praegu olen. Rokit õpetas mulle oma tulise iseloomuga väga palju kannatlikkust ja rahulikkust. Ta on legend meie jaoks.”

Loe Oma Hobust, kuidas vabakasvatusel olnud Rokitist kasvas sportponi- “Rokit- metshobusest sportponiks”. Oma Hobu 2011/4