Kukrumäe ratsatalus peeti Dibi Cup nimelist võistlust

Täna, pühapäeval 16. mail, peeti Kukrumäe ratsatalus võistlus nimetuasega Diby Cup, mille raames toimus ja Suvise Ponikarika teine etapp madalamal ja keskmisel kõrgusel.

Miks oli võistluse nimi Dibi Cup? Kes või mis on Dibi? Sellise küsimuse võivad esitada mitmedki. Dibi näol on tegemist Kukrumäel vanaduspäevi veetva staažika tunniponiga. Dibil, kes pealtvaatajana tänaselgi võistlusel osales, on täitunud juba hobuse kohta auväärsed 25 eluaastat.

Ponikarika kõrgema arvestuse, kus takistused kerkisid kuni 85 cm-ni, võitis seekord Pärnumaalt pärilt Parkuuri klubi poniratsutaja Mariann-Krõõt Mätas ponil Reliikvia. Sama paar võitis lisaks ka ponide 90 cm parkuuri. NIi karikasarjas kui 90 cm järgnesid võitjatele teisena Liis Anette Pae (Tondi) Toonikul, kolmandana karikasarjas Birgit Kreitsberg (Tallinn) ja Wiking, kõrgemas sõidus Priit Reinaus (Märjamaa) ning Rummu Jüri.

Karikasarja madalama arvestuse esikolmiku moodustasid Kristi Maria Tüvi (Tallinn) ponil Wiltoonia, Helen Rätsep (Tondi) ponil Kalou ja Merilyn Isok (Tondi) ponil Valli.

Päeva alustati algajatele kõrgusel 60 cm, kus osutus parimaks Tondi klubi sportlane Kristin Kaasik ponil Kädi. Teisena lõpetas Karola Hundimägi (Tondi) ponil Moira, kolmandana Birgit Loik samuti Moiral.