Kukrumäel peeti pühapäeval Suvise Ponikarika teine etapp

Möödunud pühapäeval kogunesid paljud poniratsutajad Kukrumäe ratsatalus, kus viidi läbi tänavusuvise ERL-i Suvise Ponikarika teine etapp. Võidurõõmu nautisid My Relander, Kaia Loviisa Kink ja kaheksa ponipaari madalaimal tasemel.

Suvises Ponikarikas on, nagu ikka, kavas kolm erineval tasemel võistlusklassi. Kõrgeima arvestuse, kus takistuste kõrguseks 100 cm, tegi seekord eripäraseks asjaolu, et paremad selgitati stiilipunktide abil. Stiilipunkte andsid võistluse peakohtunik Mart Maidvee ja nii kooli- kui takistussõidukogemustega Epp Keel. Kõrgeimad stiilipunktid karistuspunktideta läbitud parkuuris kogus My Relander (Ruila Tall) ponil Schecki II. Teise koha saavutas Helen Rätsep (Ruila Tall) ponil Kalou ja kolmanda koha Birgit Loik (Tondi) ponil Jalica von Blommerschot.

85 cm kõrgune arvestus viidi traditsiooniliselt kahefaasilisena, kus esimene faas sisaldas juhtimiselemente. Seekord jõudsid esikolmikusse Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Toonik, Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma ning Laura Lota Mölder (Tondi) ja Wonderful Surprise.

75 cm, kus kuni 130 cm turjakõrgusega ponid hüppasid kõrgusel 65 cm ning kuni 140 cm kõrged ponid 75 cm, oli puhtaid sooritusi kaheksa: Kleer Suursild (Vändra) hobustel Betty, Figaro ja Jackpot, Maarja Lutsokert (Tondi) ja Moira, Kristel Saul (Ruila Tall) ja Mon Cherg, Anna Liisa Merilind (Tondi) ja Mari, Berit Lehtsaar (Viljandimaa) ja Little Puma ning Grete Rebane (Tondi) ja Iris.

Samal võistlusel olid kavas ka avatud sõidud, millest 100 cm võitis Marit Künnapuu (KRT) hobusel Lukrecija, 85 cm Marie-Annabel Reiner (Simon) hobusel Hortensia. Kõik Kukrumäe võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g199s4588 .