Kukrumäel võistlesid jällegi koolisõitjad

Ilusal päikesepaistelisel laupäeval kogunesid nii mõnedki koolisõitjad võistlema Tallinna lähistel asuvasse Kukrumäe ratsatallu. Korraldajatel olid loomulikult käed-jalad tööd täis, kuna just koolisõiduvõistluse korraldamine on alati väga palju pinget tekitav ala.

Paraku leiab just koolisõitjate hulgast palju rahulolematuid inimesi. Üllataval kombel seekord ei kuulnud pretensioone ei minu kolleegid kohtunikud ega mina. Ei tea, kas tõesti kõik oli kõik enam-vähem või oli lootus paremuse poole on juba täielikult kaotatud.

Mari on paljulubav poni

Päeva avasid lapsed ponidega, kelle hindamisel tekkisid kohtunikel veidi erinevad arvamused. Märkimata ei saa jätta asjaolu, et üks kohtunikest (Annike) istus pikal seinal E-s ja nägi pilti hoopis teise nurga alt. Ponide esinelik oli hinnete poolest väga selgelt eristatud, kuid selle sees paremuse järjestus oli iga kohtuniku jaoks erinev. Minule avaldas väga suurt muljet poni Mari Tondilt (Liis Anette Pae) keda vaadates arvan, et tegemist on väga paljulubava koolisõiduponiga. Tulevikus jälgida seda poni igal juhul jälgida. Marile järgnesid tihedas võitluses ponid Angela (Triin Rast) ja Tarson kahe ratsanikuga – Berit Põldoja ja Marleen Vilderson.

Laste sõidus olid kohtunike hinded ühtlasemad. Sõidu võitis Charlotte Pärt Varunal, kuid enamuse kohtunike arvates parim oli teise koha saavutaja Marleen Vilderson ja Mikado. Viimase looduse poolt antud liikumised on suurepärased. Kolmandad olid Berit Põldoja ja Gambrinius.

Võistluspaaride tase on tõusnud


Avatud klassi sõidu kohta julgen öelda, et tase oli üllatavalt kõrge ja hinneteks sai pandud nii mõnigi 8 ja isegi üks 9. Selle klassi võitis väga täpse, ühtlase ja äärmiselt välja peetud sõiduga Külli Arumäe hiiglaslikul Crestonil protsendiga 69%. Neile järgnes Sirly Tillmann oma pikajalgsel ilusal ja vabalt liikuval Cheri Femmel, kelle esinemine oli 67,5% väärt. Päeva üllataja oli kindlasti Diana Pruks peaaegu roosat värvi Calimero Von Cimely-l, kes kaotas oma tehnilise ja rütmika sõiduga teisele kohale nii napilt vaid 0,23%.

Harrastajate tase on samuti väga dramaatiliselt tõusnud. Seda kinnitab klassi võitja Piret Kulo ja armsa halli Lord Lamborghini tulemus, milleks 67%. Teine koht läks Liis Liblikmaale Tocatal 64,5%, kes hästi ja vabalt edasi liikus.

Karikasari jätkub Lagedil

Kokkuvõtteks saan öelda, et sellel võistlusel arvestasid kohtunikud kindlasti sellega, et tegemist on A-klassi sõitudega ja nõuded madalamateks sõitudeks on teistsugused, kui kõrgemates klassides. Seda kinnitavad päeva jooksul saadud protsendid. Järjekordse karikasarja etapi kõrgemad klassid leiavad aset juba eeloleval laupäev Lagedi mõisa tallis. Võistlus saab olema ajalooline kindlasti seetõttu, et tegemist on esimese Lagedi mõisa välisvõistlusega. Lagedile ootame riigi parimaid koolisõitjaid ja kutsume kaasa elama kõiki huvilisi.