Kullo Kender ja Dolanda jätsid noorhobuste võidu Eestisse

Laupäevases Tallinn International Horse Show noorhobuste sõidus tõid Eestile stiilselt võidu viimasena startinud Kullo Kender ja Dolanda, lükates teiseks pikalt juhtinud Matas Petraitise ja Dorena.

Noorhobustel oli tänagi sarnaselt eilsega kavas kahefaasiline parkuur, kus arvesse läksid mõlema faasi karistuspunktid ja teise faasi aeg. Võistluse keskpaigas startinud leedukas Matas Petraitis ja kuueaastane Dorena Z asusid kiire sõiduga teises faasis juhtima ning jäid sellele positsioonile pikaks ajaks. Publik oli juba võtmas omaks teadmist, et peagi algaval auhinnatseremoonial kuuleme Leedu hümni, kuid teise arvamusel oli viimasena startinud Kullo Kender. Kender tegi seitsmeaastase Dolandaga hea sõidu ning mis peatähtis ka kiire sõidu. Eesti paari lõpetades näitas tabloo Petraitisest 0.11 sekundit kiiremat aega ehk võitu.

Eestisse jäi noorhobuste sõidus ka kolmas koht, mille sõitsid välja Rein Pill ja Cinte Z. Eilsed võitjad Kairi Dräbtsinskaja ning Plataan saavutasid täna auhinnalise seitsmenda, Tiit Kivisild ja Vulcano üheksanda koha. Kahele viimasele auhinnalisele kohale ehk 11. ja 12. jõudsid puhta sõiduga vastavalt Tarmo Kutsar ja Little John N ning Riina Seder ja Kleopatra.

Otseülekannet jälgige Delfist, tulemused endiselt aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/14588