Kullo Kender jätkab liiga liidrina, Pill teine, Ellermann neljas

Kullo Kender läheb Varssavisse healt positsioonilt; foto Külli Tedre-Gavrilov Kullo Kender ja Artas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Eestlaste tänavune esinemine Kesk-Euroopa takistussõiduliiga MK põhjaregioonis valmistab endiselt rõõmu, kui meie sportlased jätkavad kaksikjuhtimisega, kus liidrer on jätkuvalt Kullo Kender, talle järgneb teisena Rein Pill.

Kender, kes teenis Lesznos lisaks ühe punkti ja on nüüd 74 peal, võib end endiselt pisut kindlamalt tunda, kuid järgnevatele kohtadele käib pinev heitlus. Rein Pill tõusis oma teise koha punktidega ka koondarvestuseks teiseks, olles kogunud 63 punkti, kuid poolakas Wojciech Wojcianec jääb Reinust maha vaid ühe punktiga.

Lesznos viis lisapunkti teeninud Hanno Ellermann on neljandal positsioonil, kuid seda mitte üksinda. Tugeva tõusu tegi oma tänavuse teise etapivõidu saavutanud poolakate liider Jaroslaw Skrzyczynski, kellel nüüdsest 59 punkti sarnaselt Ellermanni ja venelanna Natalia Simonaga.

Meie liiga tänavuse hooaja viimane etapp on kavas juba eeloleval nädalavahetusel Poznanis, kus jällegi koduseinte toetus poolakatel, kes on meie meeste põhikonkurendid parematele kohtadele. Varssavis toimuvasse liiga finaali võetakse kaasa viie parema etapi tulemused, neile lisanduvad punktid kõigist kolmest finaalsõidust. Punktide summerides selgub kolm paremat, kes kvalifitseeruvad meie liigast Göteborgis peetavasse suurde finaali.