Kullo Kender läheb takistussõiduliiga finaali liidripositsioonilt

ARTAS – Kullo KENDER. Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Möödunud nädalavehetusel jõudsid Poznanis lõpule Kesk-Euroopa takistussõiduliiga etapid, Göteborgi pääsejad selgitatakse 7.-10. märtisl tuleval aastal Varssavis. Põhjaregiooni edetabelit juhib endiselt Kullo Kender.

Eesti ratsaspordisõpradel on rõõm vaadata FEI Kesk-Euroopa põhjaregiooni takistussõiduliiga edetabelit, sest selle esimeselt realt leiame 84 punktiga Kullo Kenderi, keda jälitab teisena 79 punktiga poolakas Jaroslaw Skrzyczynski, kolmas on 72 punkti kogunud venelanna Natalia Simona. Esikümnest leiame meie sportlastest veel 63 punktiga viiendal kohal oleva Rein Pilli ja 62 punktiga kuuendat kohta hoidva Hanno Ellermanni. Urmas Raag asub kümnendal real.

Samas peame tõdema, et praegusest edetabelikohast olulisem on viie parima etapi tulemus, mis võetakse kaasa Varssavisse. Selles osas asetub liidrikohale Skrzyczynski, kelle punktisaak pärinebki vaid viielt etapilt, nende hulgas kolm võitu. Kenderi viis paremat annavad summaks 75. Sama arvutus annab Simona tulemuseks 72, Rein Pill 63, Wojciech Wojcianec ja Hanno Ellermann 62.

Kindlasti peame vaatama ka lõunaregioonis toimunut, sest Varssavis kohtuvad juba mõlema alamliiga sportlased ning lõunas kogutud punktid tulevad loomulikult kaasa. Juba mitmendat aastat on lõunaregiooni edukaim meilgi võistelnud rumeenlane Andres Herck, kes Varssavis alustab Varssavis 60 punktiga. Teist ja kolmandat kohta hoiavad lõunas kreeklased, kes tõenäoliselt Varssavisse ei tule. Osaleda võib teoreetiliselt tugev türklane Omer Karaevli, kuid tema punktisaak on vaid 27. Ajaloos häid sooritusi teingud ja MK-finaaliski osalenud bulgaarlane Angel Niagolov on kogunud 23 punkti.