Kullo Kender vurab aasta otsa ringi uhiuue Land Roveriga

Kullo Kender ja Inchcape Motros Eesti tegevjuht Andres Aguraiuja auto üleandmisel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Augusti lõpus Pärnus peetud Land Rover Trophy finaal osutus sama põnevaks, kui eelnevad etapid. Võit läks pisarate ja naeru saatel Kullo Kenderile, kes sõidab nüüd aasta aega ringi uhiuue Land Rover Discoveriga.

Pärnu rannaliival toimunud finaal meelitas võistlust vaatama rohkearvuliselt publikut, kes ei pidanud pettuma. Karikasarja viimasel võistlusel anti tõeline lahing ning draamat jagus küllaga, kui ümberhüpetel kaardid täiesti segamini löödi. Edetabelit pikalt juhtinud Paul Argus oli pea kogu sarja vältel kindlal auto kursil, kuid paraku ei läinud võistlus nii nagu loodetud ning Paul jäi autost ilma vaid 1,5 punktiga.

Kullo, kes vigastas päev enne finaali tugevasti selga, läks pühapäeval areenile tugevate valudega. Tema truu partner Artas viis nad aga nii põhiparkuuris kui ümberhüpetel kindlalt lõpuni ning tõi Kullole magusa võidu nii sõidu kui karikasarja arvestuses. Ümberhüpetel Ping Pong V-ga tehtud tõrge ja sellele lisandunud mahaajamine jättis Pauli peaauhinnast ilma ja lõppkokkuvõttes sai ta teise koha, võites reisi S/Y Admiral Bellingshauseni pardal. Urmas Raag ja Van Damme, kes lõpetasid finaalvõistluse viiendana, said karikasarjas kolmanda koha, võites seega elektrilise jalgratta.

Kullo Kender. Foto: Celin Lannusalu

„Paul tegi mulle hea kingituse,“ naeris Kullo peale võistlust. „Ma ei lootnud autot võita, kuna teistel oli punkte rohkem. Aga õnn oli minu poolel ja sõit tuli väga hästi välja. Artas tegi kogu võistluse peale ühe stardi, sest mul selg väga valutas,” lisas ta. “Kogu see sari oli hästi korraldatud ja sportlastel oli väga huvitav terve see hooaeg hüpata, sest auhind oli väga võimas. See pani pingutama.”

Kullo Kender ja Inchcape Motors ärijuht Risto Haug autasustamisel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Paul sõnas peale finaali, et tema sisetunne ütles talle kogu aeg, et ta jääb teiseks. Urmas lootis küll salamisi, et saab reisile, aga ratta üle tal ka väga hea meel.

Põnev finaal ägeda auringiga sarja peaauhinnaga, millist publik veel enne näinud polnud. Kogu võistlus on järelvaadatav ka video vahendusel ratsutamine.postimees.ee lehel.

Karikasarja võitjad auringil. Foto: Celin Lannusalu

Kullo on nüüdseks auto kätte saanud ja saab nautida luksuliku maasturiga sõitmist terve aasta vältel.

Kullo Kender auto üleandmisel. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Karikasarja toetasid Land Rover Eesti, Thetis Ekspeditsioonid (Antarktika 200) ja Eesti Ratsaspordi Liit.
Karikasarja võitja saiaastase Land Roveri kasutusõiguse. Teise koha võitja veedab kaaslasega nädala Kanaari saartel S\Y Admiral Bellingshausen pardal ja kolmanda koha auhind on elektriline jalgratas.

Pärnu tulemused

Karikasarja punktiarvestus