KUNAGI UNUNENUD UUDIS – Läti President omab seost hobustega

Läti Vabariigi President Valdis Zatlers peab tähtsaks haridust, Läti ajalugu, mille teadmine on vajalik noore põlvkonna kasvatamiseks patriootlikus ning kodumaad hoidvas vaimus, keskkonnasõbralikku elustiili, sporti ning Läti majanduse toetamist.

President Zatlers on Rahvusvahelise Antroskoopia, Põlvekirurgia ning Ortopeedilise Spordimeditsiini Assotsiatsiooni (IACOS) liige. Enne praegusesse ametisse asumist, aastatel 2004 – 2007 oli Zatlers Läti Riikliku Traumatoloogia ning Oropeetia Haigla juhatuse esimees.

Koos Eestiski tuntud Läti hobuveterinaari Juris Tolpeznikoviga on President sooritanud mitmeid keerukaid operatsioone ka sporthobustele. Ta on aidanud väärikale elule tagasi mitmeid sporthobuseid.

Tänavu 13. aprillil ajaloolises Tervete hobusekasvanduses sai Presidendist piduliku tseremoonia käigus varsa Reshley vader. Sama kasvandust külastas muide mõned päevad tagasi koos Läti Presidendiga Soome President Tarja Halonen.

Zatlers ja Halonen Tervetes

Vahendasime tänavu suvel sedagi, et Läti Vabariigi President surus Urmas Raagil kätt Riia MK etapil saavutatud parkuurivõidu puhul.

Tekst Kate Ansone (elittesport.lv, worldcupriga.com); tõlkis ja refereeris Hillar Talts