Kuningate mäng polo naases Hong Kongi

Möödunud nädalavahetusel peeti teatavasti Hong Kongis takistussõidu suurturniiride sarja Longines Masters etapp, kuid selle raames pakkus arvukale publikule tõsist meelelahutust ka üle kolmekümne aasta Hong Kongis presenteeritud polo.

Longines Masters sarja korraldaja EEM paneb alati olulist rõhku ürituse korralduse innovatiivsusele ning sellest tulenevalt avati Hong Kong Mastersi uksed Aasiast pärilt ja seal viimastel aastatel tohutu populaarsuse tõusu teinud polole. Turniiri toetajaks oli Hiina luksusbränd Shanghai Tang, mistõttu kandi poloturniir ametlikku nimetust Shanghai Tang Polo Cup. Turniir nautis publiku tohutut populaarsust, tribüünid olid pilgeni täidetud kõikide mängude ajal.

Hetk Hong Kongis peetud sisepolo mängust; foto RB Presse

Pakkumaks publikule tõelist taset, olid korraldajad kutsunud osalema ühe Euroopa kolme suurima poloklubi hulka kuuluva Prantsusmaa Chantilly Polo klubi, mille juht Philippe Perriere, et oli väga põnev olla osa maailma ühest juhtivast takistussõiduturniirist: "Korraldajad pakkusid meie mängudeks väga häid aegu, mis jäid oluliste takistussõitude ümbrusesse. See omakorda garanteeris meile arvestatava publiku, kelle kaasaelamine oli ääretult siiras ja vaimustav! Me jäime väga rahule, see oli imeline kogemus".

Polo Hongkongis: Philippe Rozier, Brieuc Rigaux, Nico Curto ja Kevin Staut; foto RB Presse

Lisaks tavapärasele polomängule pakuti rahvale vaatemängu, kus moodustati paarid polomängijatest ja takistussõitjatest, kes üksteise vastu mõõtu võtsid. Professionaalseid polomängijaid esindasid meile küll suhteliselt tundmatud, kuid maailma paremikku kuuluvad, Brieuc Rigaux ja Nico Curto, keda assisteerisid tuntud Prantsuse takistussõitjad Kevin Staut ja Philippe Rozier. "See oli huvitav kogemus," sõnas Rozier, "sisevõistlustel oleme publikult oluliselt lähemal ning see tekidab fantastilise õhkkonna. Kevin tegi oma tiimiga mulle küll pika puuga ära, kuid see oli ka loogiline. Nagu hiljem kuulsin, treenib ta suhteliselt regulaarselt Deauville Polo klubis. Lubasin ise seepeale hakata treenima Chantilly`s ja järgmisel korral anda juba tõelise lahingu."

Arvestatava publikuhuvi tõttu kaaluvad Longines Masters korraldajad polo kaasamist teistelegi etappidele. Läbirääkimised septembri lõpus Los Angeleses toimuva etapi osas juba käivad. Chantilly klubi hooaeg saab alguse aprillis, nende tänavuse hooaja tähtsündmusteks on 22. mail peetav Prantsusmaa-Argentiina maavõistlus ning septembrikuus toimuvad Prantsusmaa Lahtised Meistrivõistlused.

Mänguline hetk Chantilly Polo klubist; foto RB Presse

Polo on pallimäng, milles kaks ratsameeskonda püüavad vasarataoliste keppidega palli teineteise väravasse lüüa. Sõna polo pärineb tiibeti keelest, kus sõna pulu tähendab palli. Kus mäng on sündinud, täpselt ei teata, erinevate versioonide kohaselt on see pärilt kas Kesk-Aasiast, Pärsiast või Hiinast. Euroopasse jõudis polo inglaste kaudu Aasiast. Tänapäevases polos võistleb 105*205m suurusel väljakul kaks neljaliikmelist võistkonda. Mäng kestab 8*7.5 minutit. Polo pall kaalub 130 grammi ja on 8cm läbimõõduga.