Kurgjärve kestvusratsutamisel on esindatud seitse riiki

Eeloleval nädalavahetusel toimub Võrumaal Kurgjärvel tänavune Eesti esimene rahvusvaheline võistlus. Distantsidel 80 km ja 120 km asuvad starti seitsme riigi sportlased.

Kurgjärvel stardivad lisaks Eesti sportlastele sportlased Leedust, Poolast, Soomest, Rootsist, Norrast ning kestvusratsutamise eliidi hulka kuuluvast Araabia Ühendemiraatidest. Eesti paremikust võistlevad CEI2* 120 km distantsil hiljuti 160 km distantsil hea tulemuse teinud Marian Kikas ja Oopus, Anne Rohtla ja Jethro ning Külli Nõmm ja Fiasko. Sama distantsi noorte arvestuses näeme Kairit Kalbret ja Baltimori ning Marylin Uusnat ja Nerot. Lühemal, CEI1* 80 km distantsil stardivad Grete Kaas ja Byron ning Egle Kalev ja Frank Fränk.

Võistlusel toimuvad ka rahvuslikud klassid distantsidel 80 km ja 120 km, millest viimases selgitatakse välja tänavune seenioride Eesti Meister kestvusratsutamises.

Peagi avaldame pikema eelloo võistlusest ning soovitame ühtlasi kõigile nädalavehtusel Haanjamaa kaunisse loodusesse sõita. Võistluste kohta leiab infot ka Haanjamaa 2011 kodulehelt http://www.hobumaailm.ee/haanjamaa2011