Kurgjärve rahvusvaheline kestvusratsutamine juba sel laupäeval

Tänavu on Eesti ratsasport juba ajalugu teinud. Kasvõi meenutades seda, et esmakordselt ajaloos kvalifitseerus kolm meie takistussõitjat MK finaali. Samuti viidi esmakordselt meie vabariigis läbi Kesk-Euroopa liiga takistussõidu MK finaal. Ajalukku läheb käesolev aasta veel vähemalt ühe faktiga. Esmakordselt toimub Eestis samal aastal rahvusvaheline võistlus neljal meil enim harrastataval ratsaspordialal. Kestvusratustamises toimub sellisel tasemel võistlus esmakordselt.

Kurgjärve spordibaas ei ole meie kestvusratustajatele tundmatu. Mitmetel aastatel on perekond Rohtlate eestvõttel seal korraldatud heal tasemel võistlustel. Kurgjärve radadel on selgitatud ka Eesti meistreid. Nii ka tänavu. Rahvusvahelise CEI2* ehk 120 km distantsil selgitatakse muuhulgas tänavune kodumaine tiitlivõitja täiskasvanute klassis.

Kurgjärve võistlusest võtab osa arvestatav hulk riike – seitse. Esindatud on lisaks Eesti sportlastele Soome, Leedu, Poola, Rootsi, Norra ning kestvusratsutamise eliitriik Araabia Ühendemiraadid. Viimaste esindaja Ali Mohammed Al Muhairi, kes muide üks võistluse toetajatest, on muuhulgas persoon, kelle tallides on kestvusratsutamise tippu uurinud mitmed eestlsed eesotasas Kaju Tuisu ja Joosep Tikuga.

Ootame põnevat võistlust, kus oma võimalused meiegi sportlastel. Hea meel on tõdeda, et Kurgjärve võistlus on leidnud kajastamis muudeski väljaannetes. Hobumaailma ajakirjanike hea kolleeg Aet Süvari Päevalehest avaldas sisuka artikli juba möödunud neljapäeval. Aeti artikli leiate aadressilt http://www.epl.ee/artikkel/576629

Hillar Talts