Kurgjärvel peetakse sel nädalavahetusel kümnendat korda suur kestvusratsutamisvõistlus

23.-25. maini leiab Võrumaal Kurgjärvel kümnendat korda aset kestvusratsutamisvõistlus, mis on nüüdseks saavutanud algsest hoopis suuremad, rahvusvahelised mõõtmed. Võistluse raames selgitatakse taas ka seenioride meister.

Esimesed viis aastat toimusid Kurgjärvel Eesti Meistrivõistlused, neljal eelmisel peeti lisaks ka FEI kalenderplaani järgne rahvusvaheline võistlus. 2013. aastal peeti ühtlasi avatud Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlused.

Tänavu on kavas CEI 2*, CEI-J-YR 2*120 km, CEI 1*, CEI-J-YR 1*80 km, Eesti MV 120 km ja rahvuslik klass 80 km. Võistlejaid oodatakse lisaks eestlastele Soomest, Rootsist, Norrast, Leedust, Poolast, Venemaalt, Araabia Ühendemiraatidest. Võistluse sponsor on juba viiendat aastat Ali Mohamed al Muhairi. Lisaks on sponsoriteks hobusesööda firma Havens, laevafirma DFDS Seaways, kes aitab kohale Skandinaavia ratsutajad ja hobused, Sadulaauto, Le Parade ja Rõuge Sepp.

Ajavõtusüsteemi eest vastutab Harald Grinschgl www.endurance-timing.info. Võistluspaik asub Kurgjärve spordibaasis, mida saab kasutada haruldasel ajal, kui muid spordilaagreid parajasti ei toimu. Hobuste jaoks tuuakse kohale väliboksid.

Reede on kavas kohalike oludega tutvumine ning hobuste vet.ülevaatus, millele järgneb pikk võistluspäev laupäeval ning pidulik autasustamistseremoonia pühapäeva hommikul. Ilmateate kohaselt tuleb palav ja päiksepaisteline nädalavahetus, mis hobustele saab kindlasti olema raske, kuid publikule muidugi meeldiv. Tulge vaatama!

Kõik vajalikud lingid võistluse jaoks leiate siit.

www.kestvusratsutamine.ee