Kurgjärvel toimuvatest Balti- ja Põhjamaade meistrivõistlustest kestvusratsutamises võtab osa kümme riiki

25. mail Kurgjärvel peetavast rahvusvahelisest CEI 2* taseme kesvusratsutamisvõistlusest võtab osa rekordarv ehk ligi viiskümmend võistluspaari kümnest riigist. Kaugemalt tulijate hulgas on võistlejad Iraanist ja Araabia Ühendemiraatidest.

Kurgjärvel üheksandat järjestikust aastat peetavast rahvusvahelisest võistlusest võtavad osa maailma tipptasemel sportlased Venemaalt, Rootsist, Soomest, Norrast, Leedust, Taanist, Poolast, Araabia Ühendemiraatidest, Iraanist ning Eestist. Esmakordselt peetakse võistluste raames ka Põhja-ja Baltimaade meistrivõistlused.

25. mai hommikul kell kuus stardivad 25 ratsanikku 120 km pikkusele põhidistantsile, mille käigus selgitatakse välja Põhja- ja Baltimaade meister. Veerand tundi hiljem järgnevad samale distantsile 4 juuniori ja tund hiljem stardivad 19 ratsanikku, kes kolmes eraldi arvestuses läbivad 80 km. Neist 8 vahel selgitatakse välja Põhja- ja Baltimaade juunioride meister kestvusratsutamises.

Võistluste peasponsor on Araabia Ühendemiraatidest pärit Ali Mohamed Al Muhairi, kestvusratsutamise fänn ja eestvedaja, kes juhib talle nii Ameerikas, Inglismaal kui ka UAE-s. Korraldajad tänavad nii peasponsorit, kui ka järgnevaid ettevõtteid: DFDS Seaways, Kultuurkapital, Sadulaauto, Havens, Tallinna Kaubamaja. Olete oodatud kaasa elama!

Võistlusega seonduv info on leitav siinsamas Hobumaailmas: http://www.hobumaailm.ee/haanjamaa2013