Kurista Karika pikima distantsi võitsid Anett Laever ja Päike

Anett Laever ja Päike pikima distantsi võitjatena. Foto: Mona Saar

Hooaja eelviimane kestvusratsutamise võistlus peeti 13. oktoobril Kuristal kaunis sügispäikeses. Kolme võistlusklassi peale asus kokku starti 36 paari ja on hea meel tõdeda, et 35 neist said kirja ka postiivse tulemuse, vaid üks paar katkestas omal soovil. Nii suur lõpetajate protsent näitab, et rajad olid väga head ja võistlejad sõitsid mõistusega, vastavalt oma hobuste võimetele.

80 km starti asus hommikul 9 võistluspaari. Juba esimesel 39 kilomeetri pikkusel ringil sõitis teistel eest ära Anett Laever (Viru Ratsu) hobusel Päike, kuid hobune taastus kauem kui tagant tulijad ning järgmisele ringile starditi siiski peaaegu teistega koos; vahe oli kõigest 30 sekundit. Järgmine 30 kilomeetri pikkune ring kulges neljal võistluspaaril koos, vahefinišisse jõudsid kõigepealt Heigo Rohtla (RK Ruila Tall) ja Fatas Zanzibaar, siis Anne Rohtla (RK Ruila Tall) ja Cedrik, nende järel Hanna Rohtla (RK Ruila Tall) ja Solaris ning Anett Laever ja Päike. Kõigi paaride vahe oli kõigest paar sekundit.

Perekond Rohtlate hobused taastusid aga taas kiiremini ning nemad asusid kolmekesi starti 4 minutit enne Anetti. Arma talu esindav Laever ja tema vapper suksu Päike ei lasknud sellest ennast aga heidutada ja võistluse kiireima ringiga (20,55 km/h) sõideti Rohtlatele järele ning isegi mööda.

Lõpujärjestuses siis Anett Laever ja Päike esikohal (keskmine kiirus 16.50 km/h), Hanna Rohtla Solarisel teised, Heigo Rohtla ja Fatas Zanzibaar kolmandad ja Anne Rohtla Cedrikul neljandad. Perekond Rohtlad tulid finišisse kõik koos üksteise kõrval ning kohtade jagamiseks läks kohtunikul vaja väga täpse silma.

Anne, Heigo ja Hanna sõbralik finiš. Foto: Anniki Kreek

50 km rajale läks 13 võistlejat, kes kõik jõudsid ka edukalt finišisse. Kiireima sõidu tegi siin käesoleva aasta harrastajate meister Maire Õunmaa (EER) kogenud Assmanil, nende keskmiseks kiiruseks kujunes 16.91 km/h. Teine ja kolmas koht jagati pingelises finišiheitluses, kus peale jäid seekord kohalikud. Teine koht Eliise Laurile (Pinifer ET) ja ponile Kilvet, neile järgnesid 3 sekundi pärast Anne Luik (Hiiumaa RSK) ja Gold Street Boy.

Maire Õunmaa ja Assman

32 km pikkust rada läksid vallutama 14 võistluspaari. Kahjuks üks paar katkestas, seega lõpuprotokolli märgiti 13 lõpetajat. Tore oli tõdeda, et sellel distantsil oli palju uusi nägusid ja hobuseid, kes peale vaadates pole just tüüpilised kestvusratsud. Aga tänu määrustiku muudatusele, kus sellest aastast langetati miinimumkiirust sel distantsil 8 km/h peale ning tõsteti maksimumpulssi 60 löögi peale, on igal vähegi treeningus oleval hobusel võimalik tulla vahvat päeva veetma.

Korraldajate poolt soovime tänada meie sponsoreid, kes täitsid osalejate auhinnakotid hea ja paremaga : Germund OÜ, Juhani Puukool, Minimelts, Kivi puhkemajad, St Hippolyt, Traveler’s Friend. Eriti suured tänusõnad lähevad meie peasponsoritele – Siglhorse hobusöödad ja Õlimeistrid!

80 km võitjad. Foto: Mona Saar

Tulemused leitavad Ratsanetist https://ratsanet.ee/system/files/6673/KR_Kurista_13.10.18.pdf?1539582999