Kurista Karikas 2022

Noorte EMV. Pildi autor Janar Lind (www.huli.ee)

Juba viiendat korda võis oktoobri teisel laupäeval leida Kuristalt, Jaago käsitöötalu põllult, sagimas suurt hulka kestvusratsutajaid. Aset leidis taas Kurista Karikas, kus lisaks tavadistantsidele peeti maha ka Eesti meistrivõistlused noortele ratsanikele.

Noorte meistrivõistluste medali saamiseks tuli läbi kapata 100 kilomeetri pikkune distants Kurista tehnilistel radadel. Juba esimesel ringil sai oma koduradadel kihutav Eliise Laur (Pinifer ET) hobusel Namir teistega vahe sisse ja seda suudeti hoida kuni võistluse lõpuni.

Eliise Laur ja Namir vahefinišis. Foto: J. Lind

Eliise kommentaar peale võistlust: “ Võistlus möödus meil suhteliselt plaanitult. Ilm soosis sel aastal väga. Rajad olid tehnilised, aga kuna tegemist oli koduradadega, siis oli kindlasti julgem sõita. See-eest oli platsi peal keerulisem, kuna hobusel oli vaja söömise asemel jälgida võistlusmelu. Viimane ring oli natuke raskem, kuna üks jalus läks rajal katki aga pidasime lōpuni vastu. Tulemusega jäin enam kui rahule, see annab ka kindlama tunde, et uuele hooajale vastu minna. Ei saa mainima jätta ka imelist vōistluse korraldust.” Nii Eliise ise kui ka hobune Namir on mõlemad Kuristal sündinud ja kasvanud ning juba teist aastat järjest suudeti koduseinte toetus enda jaoks maksimaalselt ära kasutada. Võitjate keskmiseks kiiruseks kujunes 21,49 km/h.

Hõbemedalile sõitsid ennast Triinu Tiidus (Kassari RM) hobusel Kotkas ( 19,35 km/h) ning pronksi said kaela Jasmin Viinamägi (Kassari RM) hobusel Liberaal ( 17,42 km/h). Kahjuks Kurista tehnilised rajad nõudsid teistelt hobustelt oma ning 3 paari ei saanud tulemust kirja.

80 km distantsile startis 4 võistluspaari ning ka siin noppisid võidu oma treeningradadel kappavad Tiina Kuusepuu (Pinifer ET) ja Gabryel OX ( 16,12 km/h ). Sekund hiljem finišeerusid Heigo Rohtla (RK Ruila Tall) ja Fatas Zanzibaar. Kolmanda koha sõitsid välja Silvia Loorits (Tartu Ratsakool) ja Salsa ( 11,67 km/h ).

50 km pikkusele rajale läks seekord lausa 12 võistluspaari. Tundub, et ilus sügisilm ja head rajad kutsuvad inimesi aina uuesti Kuristale tagasi. Ka sel distantsil jätkus põnevust lõpusekunditeni kui finišisse jõudsid esimestena Kelly Uluots (Pinifer ET) Oofyl ( 17,15 km/h), neile järgnesid kohe Sanna Podekrat ( EER ) hobusel Loojuv Päike ning Kaisa Kask (Pinifer ET) hobusel Jay Claim.

Kurista Karika korraldajad tahavad omaltpoolt tänada kõiki sponsoreid ja abilisi, ilma kelleta poleks võistlus võimalik olnud – MTÜ Estonian Endurance Riding, Skarcon, Imperial, Hobumassaaž, Juhani puukool, Olivia, Huli, Unilever, Jaago käsitöötalu.