Kurtna Karikal olid edukad Kurtna Ratsaklubi sportlased

Hoolimata keerulistest ilmastikutingimustest (vihm ja tugev tuul vahelduva eduga) toimus 12.06.2010 Kurtna Karikas (võistlusklassides keskmine B ja kerge A). Võistlusel saatis edu seekord kodu ratsaklubi sportlasi ning tasemel keskmine B saavutati kaksikvõit. Klassis kerge A, aga tuli tunnistada Märjamaa spordiklubi ratsutaja paremust ning leppida teise kohaga.

Võistlusklassis keskmine B (CCI/CIC1* A 2009 + TS 105cm + kross 100cm) said ratsastamises kõrgeima tulemuse võrdse arvu %-ga nii Marit Poltimäe Colibril kui ka Madli Murel Flickeril. Mõlema võistluspaari tulemus oli 64,13 % (53,80 miinuspunkti). Kolmandal kohal oli peale ratsastamist Ann-Marii Vilk hobusel Dubai.

Juula Reinumägi ja Preester. Foto: Ranno Vatsk

Peale ratsastamist suunduti takistussõidu platsile. Takistussõidu lõppedes oli võistlust juhtima asunud Madli Murel, kellel oli ennem krossi kogunenud 61,8 miinuspunkti. Talle järgnes Joosep Tikk  hobusel Orfei 64,9 miinuspunktiga ja kolmandaks oli jäänud Marit Poltimäe Colibril 65,8 miinusega. Seega ennem krossirajale minekut oli kõik veel lahtine.

Joosep Tikk ja Orfei. Foto: Marilyn Uusna

Kuna Marit Poltimäe läbis mõlema hobusega nii Colibri kui ka Shamaniga krossiraja normiaja piires ja ilma karistuspunktideta, siis lõppkokkuvõttes kuulusidki võistlusklassi keskmine B nii esimene kui ka teine koht Kurtna RK sportlasele Marit Poltimäele. Kolmas koht kuulus Joosep Tikule (Kassari Ratsamatkad), kes läbis küll krossiraja puhtalt, aga ületas normiaega ja sai selle eest 8,80 miinuspunkti juurde.

Madli Murel ja Flicker. Foto: Ranno Vatsk

Võistlusklassis kerge A (CCI/CIC1* A 2005 + TS 95cm + kross 90cm) sai ratsastamises parima tulemuse Maria Vanatoa Märjamaa spordiklubist, kes asus võistlust juhtima hobusel Caprice 48,57 miinuspunktiga. Teisele kohal peale ratsastamist oli samuti Maria Vanatoa kogenud kolmevõistlushobusel Patria ja kolmandal Niina Kivioja Soomest hobusel Puela.

Erkki Hõim ja Primston. Foto: Marilyn Uusna

Takistussõidu järel jätkas endiselt võistluse liidrina Maria Vanatoa. Ka selles sõidus oli ennem krossile minekut kõik lahtine, kuid Maria Vanatoa ja Patria läbisid krossi raja puhtalt ja normiaja piires, mis tähendas, et esimene koht kuulus klassis kerge A ka lõppkokkuvõtes Maria Vanatoale ja Patriale. Patria võitis Kurtnas ka 2006 aastal. Teiseks tuli jällegi Marit Poltimäe, selles klassis siis noorel ja andekal hobusel Cosette ja kolmandaks Mariliis Tammeleht (Kassari Ratsamatkad) hobusel Dmitri Donskoi. Ka teise ja kolmanda koha võistluspaarid läbisid krossiraja puhtalt ja normiaja piires.

Angelika Sadam ja Aramis. Foto: Marilyn Uusna

Võistluse koondprotokoll aadressil: http://www.hobumaailm.ee/files/event/zztzj4c14aabfed2d1Kurtna_Karikas_3V_12_06.pdf
Pilte: Ranno Vatsk: http://nagi.ee/photos/rannovatsk/sets/269999/
Marilyn Uusna: http://fotoalbum.ee/photos/hobuplikake/sets/1000691/?page=1&seek=1

Kurtna Ratsaklubi tänab kõiki osalejaid ja abilisi. Kohtumiseni järgmistel võistlustel