Kurtna Ratsaklubi edukas hooaeg

Järjekordne aasta hakkab läbi saama ja nagu ikka, on aastalõpud kokkuvõtete tegemise aeg. Kurtna Ratsaklubile, mis on pühendunud kolmevõistluse edendamisele ja arendamisele Eestis, oli möödunud hooaeg väga edukas.

Kurtnas viidi läbi mitu kolmevõistlust, mis Eestis toimusid esmakordselt. Lisaks kolmevõistlustele toimus teisigi Ratsaliidu kalendrisse kuuluvaid võistlusi. Edukad olid ka Kurtna kolmevõistlejad. Hoolimata vähestes kolmevõistlustest, mis toimusid Eestis, oli hooaeg rohkete startidega. Kurtna Ratsaklubi parim sportlane Marit Potimäe startis ka Leedus, Valgevenes ja Soomes, kus saavutas märkimisväärseid tulemusi.

Aasta algas hooaja avamisega Kurtnas. Avamisel olid kohal ka Eesti tipptakistussõitjad Rein Pill, Gunnar Glettenberg ja Urmas Raag. Sõideti hobustega, lauldi ja söödi hobusehigi liha. Oli igati tore avapauk, mis jõudis ka teleekraanile. Kellel jäi nägemata on saatelõiku võimalik vaadata:

http://www.reporter.ee/2010/01/26/ratsarahvas-avas-kurtnal-hobusehigilihaga-hooaja/

Maikuus said ka ETV vaatajad teada, millega tegeletakse Kurtna Ratsaklubis. Saates „Sõida Maale” kajastati Kurtna Ratsaklubi tegemisi ja kolmevõistlust. Saates andis intervjuu Kurtna Ratsaklubi eestvedaja Raul Kauna. Lõiku on võimalik vaadata ka tagantjärgi Hobumaailmas:

http://www.hobumaailm.ee/?page=10&id=26&video=100

Mitu suurt võistlust

Esimeseks tõsiseks selleaastaseks kordaminekuks saab lugeda sisekolmevõistluse korraldamist. Uue asjana viidi läbi aprillis Kurtna maneežis Eesti esimene sisekolmevõistlus. Sisekolmevõistlus osutus väga populaarseks ja võistlejaid oli lisaks eestlastele ka Soomest ja Leedust.

Takistus Kurtna sisekolmevõistluselt

Kurtna maneežist oli saanud atraktiivne krossirada. Eesti esimese sisekolmevõistluse võitis Ants Sähka. Rohkem pilte Eesti esimesest sisekolmevõistlusest leiab:

http://fotoalbum.ee/photos/Umberto/sets/965943

http://tka.kuvat.fi/kuvat/Horsesport/Eventing/Kurtna+indoor+xc+2010/

12. juunil toimus järjekordne Kurtna Karikas, mis on saamas Eesti kolmevõistluses igasuviseks traditsiooniks. Selle aastasel Kurtna Karikal olid võidukad koduklubi sportlased. Marit Poltimäe saavutas tasemel keskmine B kaksikvõidu. Taseme kerge A võit läks Maria Vanatoale (Märjamaa RSK).

Marit Poltimäe ja Costa Brawa Kurtna Karikal 2010

Selle hooaja tähtsaimaks sündmuseks Eesti kolmevõistluses saab kindlasti pidada 03. – 05.09.2010 esimest koda Eestis toimunud kahe tärni tasemelist rahvusvahelist kolmevõistlust. Kahe tärni sõidus oli kuus osavõtjat. Eestlasi selles sõidus kahjuks ei osalenud. Seega on meie kolmevõistlejatel, kuhu püüelda. Küll aga oli eestlasi osalemas madalama tasemega ühe tärni sõidus. Nii kahe- kui ka ühetärni sõitude esikohad läksid seekord Soome.

Rohkem pilte 03. – 05.09.2010 toimunud rahvusvahelist võistlustest leiab:

http://fotoalbum.ee/photos/capriole/sets/1053672/?page=4

http://tka.kuvat.fi/kuvat/Horsesport/Eventing/Kurtna+CIC+CCI+03-05.09.2010/

Võistluse raames peeti ka Eesti Meistrivõistlused kolmevõistluses seenioridele, mille võitis Siret Saks. Hoolimata kohati rasketest ilmastikutingimustest õnnestus võistlus suurepäraselt.

Seenioride meister kolmevõistluses 2010 Siret Saks ja Viplala S

Ka Noorhobuste Tšempionaat viidi sellel aastal läbi Kurtna Ratsaklubi poolt, seda kohe järgmisel nädalavahetusel pärast rahvusvahelist võistlust. Selgusid parimad noorhobused nii kooli- ja takistussõidus kui ka kolmevõistluses. Samuti viidi läbi Eesti Meistrivõistlused noortele. Noorte meistriks kolmevõistluses tuli Marit Poltimäe Kurtna Ratsaklubist.

Rohkem pilte noorhobuste tšempionaadist ja noorte meistrivõistlustest 2010 leab:

http://fotoalbum.ee/photos/capriole/sets/1055641/?page=2

Noorte meister kolmevõistluses 2010 Marit Poltimäe

Ja palju väiksemaid võistluseidki

Lisaks kolmevõistlustele viidi Kurtna Ratsaklubi poolt läbi teisigi olulisi võistlusi. Veebruaris toimus Kurtna maneežis ponikarika teine etapp. Märtsis takistussõiduvõistlus Kurtna Talv. Aprillis talvise koolisõidu karika finaal, Talvine talendijaht koolisõidus (Eestis esmakordselt), Kurtna talvine kolmevõistlus ja takistussõiduvõistlus Kurtna Kevad. Juuli ja august kulusid suuremate kolmevõistluste ettevalmistamiseks septembris, millest eelpool ka pikemalt juttu oli. Kokku viidi Kurtnas läbi üheksa Ratsaliidu kalenderplaani kuulunud võistlust (sealhulgas üks rahvusvaheline), millest said osa võtta erinevate ratsaspordialade arvukad võistlejad.

Marit Poltimäe edukas hooaeg

Kurtna Ratsaklubi sportlased olid 2010. hooajal edukad nii kodurajal kui ka mujal. Suurimaks saavutuseks saab pidada Marit Poltimäe hõbemedalit Balti- ja Põhjamaade Meistrivõistlustel noortele, mis toimus Soomes Keraval. Marit ise meenutab võistlust vaid heade sõnadega. Krossirajaga oli palju vaeva nähtud. Kross ja takistussõit olid hästi tehnilised, mis sobis suurepäraselt Mariti hobusele Colibrile. Hobune oli heas vormis ja Marit ise on tulemusega väga rahul. Marit lisab veel, et soomlased on alati hästi sõbralikud ja toredad ning Soomes on alati hea võistlemas käia.

Marit Poltimäe hoiab esimest kohta kolmevõistluse edetabelis nii noorte kui ka seenioride arvestuses. Juunioride arvestuses hoiab esimest kohta Ann-Mari Vilk, kes kolmevõistlusega tegeles samuti Kurtna Ratsaklubi all võisteldes. Nii mõnedki kolmevõistlejad on oma kolmevõistlusepisiku saanud just Kurtnast.

Suured tänud kõigile, kelle kaasabil võistlused sündisid

Ka Kurtna Ratsaklubi eestvedaja ja treener Raul Kauna kommenteerib möödunud hooaega kui väga edukat. Heameelt teeb, et klubi sportlased saavutasid palju auhinnalisi kohti. Arvukad stardid Kurtnas korraldatud võistlustel aga näitavad, et Kurtna on koht, kuhu soovitakse võistlema tulla. Lisaks soovib Raul tänada kõiki, kes on võistluste korraldamisele kuidagi kaasa aidanud. Sealhulgas vabatahtlikke, kes on leidnud oma põhitöö kõrvalt aega ning andnud oma panuse võistluste õnnestumiseks. Samuti täname võistlejaid, ilma kelleta ei õnnestunuks ükski võistlus. Loodame, et järgmine aasta tuleb vähemalt sama edukas, kui mitte parem!