Kurtna Sisekolmevõistluse põhivõit läks Madli Murelile

Lõppenud nädalavahetusel peeti Kurtnas kolmandat aastat traditsiooniline Kurtna Sisekolmevõistlus, mis tõi kohale palju osalejaid Eestist, Soomest ja Leedust. Kõrgema klassi peavõit jäi siiski kodumaale, kui seda väärt soorituse tegid Madli Murel ja Flicker.

Enne krossi oli seis justkui mulluse koopia. Murel (Mondes) ja Flicker juhtisid Siret Saksa (LMRK) ja Wiplala S ees väikse eduga ning jäi krossi otsustada, kas kumbki neist võiks võtta võidu. Mäletatavasti eksis Madli mullu krossil, tehes ühe tõrke, ning karika pälvis seetõttu Siret. Sedapuhku tegi Saks samuti veatu soorituse ning jäi vaid üle oodata, kas viimasena startiva Madli närvid peavad vastu. Raul Kauna värsked õpetussõnad teele kaasa võtnud neiu oli aga otsustanud, et ajalugu ei tohi korduda, ning sõitis krossi kindlalt läbi. Paari lõplikuks tulemuseks jäi 52,6 mp.

Madli Murel ja Flicker. Foto: Külli Tedre

Teiseks tulnud Sireti näost aga ei paistnud sugugi kaotusvalu. "Nii tore ju! Hästi läks meil," kommenteeris ta laia naeratusega näol. Kaotus oli siiski päris väike, Tartumaa paari koondtulemuseks jäi 53,2 mp.

Kolmanda koha pälvis Leedu sportlane Dangis Rakauskas hobusel Lothringer’s Son, kes oli pärast maneežisõitu hõivanud teise koha, kuid eksis takistussõidus. Krossi samuti veatult läbinud leedu paar kogus üldkokkuvõttes 54,5 miinuspunkti. Võistlusest raskusastmel keskmine 100 võttis osa 19 võistluspaari.

Madli Mureli ainsaks auhinnaks aga ei jäänud vaid suur karikas ja rikkalikult täidetud auhinnakorv. Laupäeval pälvis ta ürituse ühe sponsori Aatel Trade OÜ preemia ilusaima sõidu eest takistussõidus. Auhinnaks oli uhke robottolmuimeja iRobot® Roomba® 770. "Lahe, ma ei pea nüüd enam ise koristama," naeris Madli.

Kurtnas peeti teinegi, veidi madalam arvestus – kerge 80, milles osales samuti 19 paari. Siin läks aga võit Soome Niina Kiviojale, kes võistles hobusel Puela, kogudes 45 mp. Teine koht läks 50,1 mp-ga Marit Poltimäele (Kurtna) hobusel Lehitka, kolmas aga vaprale ponisõitjale Pille-Riin Reinausile (Märjamaa) Onslow-l, tulemusega 52,2 mp.

Niina Kivioja ja Puela. Foto: Külli Tedre

Märkimist väärib, et vaid 0,1 punktiga jäi auhinnaliselt kohalt välja Vändra RSK sportlane Kati Raidma eesti hobusel Ralf, kellele mõlemale oli kolmevõistluses osalemine esmakordne kogemus. "Me mõtlesime, et vaatame, kuidas kooli- ja takistussõit välja tulevad, aga kuna tulid hästi, ei jää nüüd muud üle, kui julgus kokku võtta ja krossile minna. Inimene õpib kogu elu, ükskord on ikka esimene kord," arvas Kati ema ja treener Maila Kukk, kes väitis end ise rohkem närvis olevat kui tütre.

Kati Raidma ja Ralf. Foto: Külli Tedre

Huvitava faktina võib veel märkida, et võistlusel osales soomlanna Eveliina Huuhtaneni juhtimisel ka Siim Sinijärve endine takistussõiduhobune Viper, saavutades kergemas klassis 9. koha.

Võistluse üks korraldajaid Rita Kauna säras õnnestunud võistluse üle, kuid nentis, et alati võiks osalejaid rohkem olla. Saksa Ratsutamiskompleksi omanikule Urmas Saksale aga ei andnud rahu, et nii vähe inimesi tuleb vaatama, kui ilusat ja südamega tehtud võistlust siin juba mitmendat aastat korraldatakse. " Kahjuks just need, kellele eesti kolmevõistluse käekäik võiks rohkem korda minna, ei näikse siia sattuvat. Soovitan vaatama tulla, kuidas kolmevõistlusel läheb!" kommenteeris Saks.

Plats nägi tõepoolest väga ilus välja, uusi tõkkeid ehitatakse seal küll koguaeg juurde ja vaadata oli meeldiv. Rita kiitis ka võistluse toetajaid ja kõiki, kelle pärast ja kelle abil sündmus üldse teoks saab.

Võistluse tulemused leiate siit: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=3&y=2012&id=785

Krossi pildid leiab lähiajal siit: http://www.kyllitedre.com/Photography/Eventing

Hobumaailm.ee’s avaldatud piltide õigus kuulub autorile ning nende kasutamine autori loata on keelatud.