Kurtna Talvine Koolisõit võõrustas uusi ja vanu koolisõitjaid

Kurtnas peeti möödunud laupäeval madalamate klasside koolisõiduvõistlus, mille eesmärk oligi tuua rohkem areenile uusi võistlejaid ja neid oligi päris üksjagu.

Sammu-traavi skeemi ja ka ABC programmi pani kinni kõige väiksem osaleja, Piira talli Lisette Kivro, kes esimesel juhul pälvis esikoha ponil Eeben, teisel juhul šetlandi ponil Koidu. ST skeemis tuli teiseks Sandra Maria Söönurm (El Awrah) eesti hobusel E-Tibu, kolmandana lõpetas 12 osaleja seas Aveliis Kase (Rider) Parunil. ABC skeemi teine ja kolmas koht läksid Märjamaa sportlasele Stella Brett Mesilale vastavalt hobustel Kolins ja Verso De Veega.

Samuti 12 osaleja osavõtul peetud lasteklassi skeemi A23 võit läks Helena Kaalule (Viljandimaa) hobusel High Nobility tulemusega 65,208%, talle järgnesid Katariina Merila (Tondi) ja Mango ning Maria Martin (El Awrah) eesti sportponil Hornette. Avatud klassi, kus oli samuti 12 osalejat, võitis ülekaalukalt Viru Ratsu esindaja Kerttu Kutsar Carolinal (67,084%), järgnesid Annabel Põder (Tondi) ja Clinnus ning Kätlin Kivirand (Tondi) ja Sunshine. Sama skeemi harrastajate klassis oli vaid kolm osalejat, neist parima tulemuse tegid Grethel Rüütsalu (KRT) ja A Epicuros HL.

Skeemis A24 oli välja tulnud 7 poniratsanikku, neist võidu võttis Tondi RSK sportlane Sophia Mikhaylova hobusel Nijdam’s Mohawk tulemusega 61,522%. Järgnesid Anna Schneider ja Voore Rufus Niitväljalt ning Maria Martin Hornettel. Avatud klassis oli neljast paarist parim Helena Kaalu – High Nobility päeva kõrgeima tulemusega 69,131%.

L32 skeemis tegi kuuest lapsest parima sõidu Rose Marie Skjoldby (Viljandimaa) Ounce of Gold’il (66,613%), avatud klassis tuli aga 4 osaleja seas võitjaks Maiken Lepiste (Viljandimaa) hobusel New Hill Letitia ja seda täpselt sama skooriga.

Päeva lõpetas 4 osalejaga L raskem skeem, kus võitjad Helena Kaal ja Cassander korjasid tulemuseks 62,422%.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/events/838