Kurtnas esitleti Vabariigi parimaid noorhobuseid

Laupäeval, 18. oktoobril Kurtnas toimunud noorte eesti sporthobuste ülevaatuse finaalis võidutsesid kahe kasvataja – Gunnar Klettenbergi ja Kaasiku Talupidaja OÜ – kasvatatud hobused.

Gunnar Klettenbergi tallis sirguv kolmeaastane Alice (sünd 27.03.2011, kõrb, i A Big

Boy, e Sayonara, ei Spartacus, omanik Gunnar Klettenberg) viis laupäeval koju nii parima kolmeaastase mära, parima mära kui Best in Show tiitli.

Tänavune parim kolmeaastane täkk Salomon (sünd 15.04.2011, kõrb t, i Spartacus, e Novesta, ei Lux Z, omanik Gunnar Klettenberg) on samuti Klettenbergi kasvatatud. Tema saavutas ka päeva parima tulemuse – 62 punkti.

Alice'ist ühe võrra enam tunnustusi – parim täkk, parim kaheaastane täkk, takistussõidu tulevikulootus, publiku lemmik – jagati aga Kaasiku Talupidaja OÜ kasvatatud kaheaastasele täkule Carell N 2(sündinud 18.04.2012, kõrb, i Cornet`s Balou, e Horvaatia, ei Haydn, omanikud Kaasiku Talupidaja OÜ ja Honores OÜ).

Parima kaheaastase märana lahkus ülevaatuselt sama aretaja kasvandik Q Paravatti N (sündinud 24.04.2012, kõrb, i Quality Time, e Paravatti, ei Indoctro, omanik Kaasiku Talupidaja OÜ).

Koolisõidu tulevikulootuseks pärjati kaheaastane mära Smokey (sündinud 21.04.2012, kõrbkirju, i Sartors Serious Callers Only, e Amanda-Visenta, ei Amons, kasvatajad ja omanikud Marit Künnapuu ja Eerik Rebane).

Loe edasi siit: http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/loomakasvatus/video-ratsaspordi-tulevikulootused-naitavad-taset.d?id=69983023

Spordikanali vahendusel on võimalik üritust ka järelvaadata: http://spordikanal.com/portfolio/noorhobuste-ulevaatus/

Ülevaatuse protokoll: http://www.estsporthorse.ee/files/files/FINAALI%20PROTOKOLL%202014%281%29.pdf

Uudis avaldatud maalehe veebitoimetuse loal.

Aive Mõttus / maaleht.delfi.ee