Kurtnas peeti eelmisel nädalalõpul osalejaterohke koolisõiduvõistlus Kurtna Sügis

Kurtna Sügis oli ühtlasi viimaseks kvalifikatsiooniks meie Tulevikutähed 2015 sarjas, mille finaal toimub Tallinn International Horse Show raames juba oktoobri alguses. Meie noortel oli võimalik seetõttu harjutada ka mõnevõrra ebatavalises händikäp klassis vabakavasid, mis tulevad parimate poolt esitlemisele Saku Suurhallis.

Kõige populaarsemaks osutusid taaskord A taseme skeemid, sealjuures oli tore näha võistlemas palju laste- ja juuniorklassi koolisõitjaid. Laupäevase lasteklassi võitis 10 osaleja seas Elisabeth Atamanski (Niitvälja) ponil William, kellega skooriti 68,621 %, järgnes Birgit Pihlak (Saaremaa) ponidel Ranne ja Raigo.

Tulevikutähtede sarja vabakavade händikäp (võistlus oli avatud lastele, poniratsanikele, juunioridele ja noortele) klassis sõideti erineva raskusastmega küre. Parima tulemuse tegi Carinee Ainola ponil Herr Ilves (67,875%), kellele järgnesid Stella-Marii Tamme ja Calendula (67%) ning Marii-Heleen Raidmets Rokitil (66,375).

Avatud klassis samal tasemel osales laupäeval lausa 16 võistluspaari, neist parimateks osutusid Age Luha ja Ferlando K (69,052). Pühapäeval seevastu tegi 10 paari seas parima soorituse laupäeva teine paar Anželika Maasik – Mc Leod, kes skoorisid tulemuseks 67,308 %.

L kergemal tasemel oli laupäevases avatud klassis võidukas Külli Roosileht (KRT), kes võistles hobusel New Hill Discoverer (65,608%), pühapäeval oli viie paari konkurentsis edukaim Helena Kaal (Viljandimaa) Cassanderil (66,552%).

L raskemas tasemes jagunesid esikohad järgnevalt: laupäeval võttis kolmest startinust kõrgeima koha Tiina Kuusmann (KRT) Rimbaud’l (67,232%), pühapäeval saatis edu taas Anželika Maasikut ja Carbon ML’i (60,688%), kel oli samuti vaid 2 konkurenti.

M klassis, mis oli samuti avatud kõigile võistlejatele, tegi kuue osaleja hulgast laupäeval parima tulemuse Diana Pruks, kes võistles mõnevõrra tavapäratult hobusel Chalkos Z (64,314). Pühapäeval tuli Dianal aga sama hobuse vastu hoopiski konkureerida, (Chalkose ratsanikuks seekord Sigrid Jalasto), sõites ise hoopis Scottil, ning võites skeemi tulemusega 65,354%.

Scottiga võitis Pruks laupäeval ka PSG taseme skeemi, edestades tulemusega 63,465% napilt iseennast Romantikal. Kolmandaks ja ühtlasi viimaseks platseerusid Evelin Rattus ja Helanas. Inet I küris oli ainuke võistleja, kelleks oli Pruks Scottil. Nende tulemuseks jäi 62,708%.

Uhkes üksinduses sõitis oma GP sõidud Dina Ellermann Landy’s Akvarelil, saades vabakava eest korraliku tulemuse 69,167 % ning kohustusliku programmi eest 66,900 %.

Kurtna Sügise tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/516