Kurtnas sai avalöögi Talvine Ponikarikas takistussõidus

Eile, laupäeval 6. veebruaril, viidi Kurtnas perekond Kaunade ratsakompleksis läbi tänavuse takistussõidu Talvise Ponikarika esimene etapp. Kalenderplaani alusel oli tegemist küll teise etapiga, kuid teatavasti jäi esimene Ruilas toimuma pidanud etapp suurte külmade tõttu ära.

Madalaimas arvestuses võistlesid ponid turjakõrgusega kuni 130 cm kõrgusel 65 cm, kuni 140 cm kõrgusel 75 cm. Esikolmiku moodustasid Kamilla Alma Vilderson (KRT) Tarsonil, Rebecca Okk (Tallinn) Hesperosel ning Maria-Johanna Reinstein (KRT) jällegi Tarsonil.

Võistluspäeva jätkati kõrgusel 85 cm, mis kujunes päeva suurima startide arvuga sõiduks (43). Parima tulemusega lõpetas Liis Anette Pae (Tondi) Toonikul. Teisele kohale platseerus Sandra Liis Hääl (Kuldne Kabi) Aramisel, kolmandale kohale Heidi Mülla (Kuldne Kabi) ponil Mon Cherg. Kuna karikasarja punkte saab koguda vaid ühest arvestuses, korjas selle arvestuse esikohapunktid hoopiski neljandana lõpetanud Birgit Kreitsberg (Tallinn) Wikingil.

Ponide kõrgemas arvestuses on tänavu takistuste kõrguseks 100 cm. Seal lõpetas teise osa kiireimini Helena Palu (Kuldne Kabi) ponil Monblan. Teisena lõpetas keskmise arvestuse võitnud Liis Anette Pae Toonikul, kolmandana Birgit Kreitsberg Wikingil.

Ponide karikasarja sõitudele järgnesid mitmed avatud võistlusklassid. 100 cm sõidu võitis kohaliku ehk Kurtna klubi esindaja Marit Poltimäe Colibril, kes teinud edukaid starte kolmevõistluses. 110 cm parimaks osutus Elis Nõgel (Parkuur) Prestonil, 125 cm Gunnar Klettenberg (GKG) hobusel Julio`s Son