Kurtnas selgitati parimad noored ponid

7.-8. septembrini korraldati Kurtnas võistlus nimega Noorte Ponide Tšempionaat 2013, mille eesmärgiks oli selgitada välja Eesti parimad sportlike võimetega ponid 4-, 5- ja 6- aastaste seas nii takistus- kui koolisõidus.

Koolisõidus, mis peeti laupäeval, astus 4aastaste vanusegrupis üles 6 poni, kellest suurima punktisumma kogus wales’i tõu B sektsiooni kuuluv täkk McLeod, kelle omanikuks on Kristi-Liis Koppel. Poni viis võiduni Kamilla Alma Vilderson tulemusega 7,41 punkti.

5- ja 6-aastased ponid selgitati koolisõidus kahe osavõistluse tulemusena. Võidu 5aastaste klassis viis kindlalt koju Katy Kullerkupu juhitud BRP täkk Mahdi, kelle omanikuks OÜ Novearendus. Nende tulemuseks oli skeemis A5 66,889 % ning skeemis A8 63,457 %. Stardis oli kahetsusväärselt vaid neli poni.

6aastaseid ponisid oli kokku kuus ning võidu kindlustas siin endale Stella-Marii Tamme juhitud eesti tõugu ruun Rant tulemusega 66,833 ja 67,963 %.

Takistussõidus krooniti 4-aastaste ponide tšempioniks 70 cm kõrguse parkuuri ainsana viiest osalejast puhtalt läbinud eesti tõugu mära Vista, kellega ratsutas Maria Vanatoa. Hobuse omanikuks on Tihuse Turismitalu.

5aastaseid ponisid osales takistussõidus kümme ning nemad pidid tšempioni selgitama kahe järjestikku toimunud osavõistluse alusel. 6 paari pidid lisaks ka läbima ümberhüpped, mida suutis kõige kiiremini teha Betti Buhti juhtimisel poni Vip. Kahjuks igasugused andmed selle hobuse kohta tulemustes puuduvad.

6aastaseid ponisid nägime stardis kõigest kaks. Mõlemad voorud suutis siin puhtalt läbida ERP ruun Herr Tuuslar, kelle sadulas istus Doris Akker.

Võistlus toimus Kurtna Ratsaklubi eestvedamisel koostöös Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi ja Eesti Hobuse Kasvatajate Seltsiga. Üritusega loodeti väärtustada noori ponisid, nende kasvatajaid ja omanikke ning elavdada ponisporti ja ponide müügiturgu Eestis. Osa võisid võrra võtta kõik ponid ja eesti hobused turjakõrgusega kuni 148 cm ilma /149 cm raudadega ning ponile sobivat kasvu poniklassi, juuniori, noore, seeniori või harrastaja staatusega ratsanikud.

Lähemalt saate tulemusi imetleda siin: http://hobumaailm.ee/files/event/eaorz522f3de8baa4bTulemused.pdf