Kurtnas toimus sügisene rahvusvaheline koolisõiduvõistlus

Traditsioonilisel kahepäevasel koolisõiduvõistlusel Kurtna Sügis osalesid seekord võistlejad Lätist, Soomest ja Eestist. Kümnest programmist viis võitis Dina Ellermann.

Avaskeemiks oli 4-6aastastele ja esimest hooaega võistlevatele hobustele peetud A klassi programm, millest võttis osa 11 paari. Edukaimaks osutus Dina Ellermann hobusel Donna Anna kahe päeva kokkuvõttes kõrgeima tulemusega 71,574 %.

Järgnes L klassi skeem kolme osavõtjaga, mille võitis soome esindaja Riikka Wester hobusel Gigilou Gigiley (65%)

M tasemel nägime taas rohkem osavõtjaid, kokku 11. Auhinnatekiga lahkus võistluselt taas Ellermann, seekord hobusel Royal Pokemon tulemusega 67,451 %.

Prix St. Georges Specialist võtsid osa ainult Soome sportlased, viiest parimana lõpetas Nina Dunder hobusel Goliaf tulemusega 65,792 %.

Päeva lõpetas muusikaline vabakava Intermediate I tasemel, millst võttis osa 5 paari. Esikoht läks taas Dina Ellermannile hobusel Landy’s Akvarel (70,625 %). Teise koha vääriliselt sõitis soomlanna Nina Dunder hobusel Goliaf (67,667 %), kolmandaks tulid Sanna Thornroth (FIN) ja David Cool Heart (65,292 %).

Järgmist päeva alustas 8 võistluspaari, kes startisid programmis Prix St. Georges. Võitjaks osutus jällekord Dina Ellermann Landy’s Akvarelil (68,092 %).

Järgnes kahe osalejaga Intermediate II taseme skeem, kus esikoht läks Maria Chuletsile hobusel Reljef S tulemusega 60,088 %. Teise koha saavutas Heli Hussar Gingeril.

A klassis asus võistlustulle 10 paari, kellest parimat vormi näitas Katrin Tinno oma uuel hobusel Pralinee (70,431 %).

L klassis võidutses Riina Seder hobusel Sir Forsythe CL (65,313 %).

Võistluse viimane võit läks taas Dina Ellermannile, sedakorda M klassis, kus võistles hobusel Royal Pokemon ( 66,554 %). Ellermannil õnnestus seekord maha pidada korralik võistlusmaraton, kus võideti kõik klassid, millest osa võeti.