Kurtnas võisteldi koolisõidus

Kurtna ratsakeskuses leidis nädalavahetusel aset kalenderplaanijärgne koolisõiduvõistlus "Kurtna Sügis", millest võtsid osa Eesti ja Soome sportlased. Enim esikohti noppis Dina Ellermann, R taseme muusikalise vabakava võitis Anna-Liisa Rink Zäzil.

Kahel päeval toimunud üheksast skeemist neli võitis Dina Ellermann hobustel Andreo (L7, 5-6a hobused ja M12, avatud) ja Landy’s Akvarel (R9, avatud ja R12, avatud). Kõik ülejäänud esikohad, välja arvatud Küri oma, läksid sedapuhku külalisvõistlejatele Soomest.

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Foto: Aldi Alev

Intermediate I Kürist võttis osa kolm võistluspaari, neist parimaks hinnati Anna-Liisa Rinki ja Zäzi sooritus (66,750%). Talle järgnesid Tiina Kuusmann ja Stallone ning Ellermann ja Landy’s Akvarel.

Võistluse ühe kohtuniku Therje Prohorova sõnul oli tegemist toreda ja hästi sujunud võistlusega, mis oli väga vajalik sportlastele just vahetult enne horseshow’d. Kohtunikele ja loodetavasti ka võistlejatele oli ühtlasi meeldivaks vaheldusekski välismaalaste konkurents. "Oli päris kenasid sooritusi nii omade kui võõraste seas," nentis Prohorova, tõstes eriti esile Anna-Liisa vabakava, mida olid kiitnud teisedki kohtunikud. "Ühtlasi mulle tundub, et eestlaste tase üldse liigub vägagi tõusvas joones," lisas ta.

Kõik tulemused leiate hobumaailma kalendrist: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2011&id=704