Kurtnas võistlesid koolisõitjad

22. veebruaril peeti Kurtnas rohkete osavõtjatega koolisõiduvõistlus Kurtna Koolisõit 2014, kus kaks esikohta napsas Stella-Marii Tamme. Võiduga lahkusid ka Külli Roosileht, Hanna-Greta Peeters, Reet Kerro, Heli Hussar ning Dina Ellermann.

Alustades, nagu ikka, populaarseimast tasemest, milleks on A, saab tõdeda, et osalejaid jagus A21 skeemi rohkelt. Ponide arvestuses astus üles koguni 17 paari, kellest kõrgeimad punktid (67,800%) pälvisid Hanna-Greta Peeters (Tondi) ja Mimii. Järgnesid Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty ning Mirjam Tamm (Niitvälja) ja Angela.

Sama skeemi b arvestusest võttis osa 9 lasteklassi sportlast ning siin kindlustas esikoha Stella-Marii Tamme (Niitvälja) Calendulal (67,600%), jättes teiseks Laura-Maria Lukase (Viljandimaa) ja Zäzi ning kolmandaks Hanna Langi (KRT) Aarial.

Avatud arvestus peeti 16 paari konkurentsis. Tulemusega 69,300 % võttis võidu Reet Kerro (Kurtna) hobusel New Hill Scarlatti. Teise koha pälvisid Karl Robert Valk (Kurtna) ja Dubai ning kolmanda Ann-Marii Vilk (Kurtna) Halijusel.

L33 programmis osalenud 10st juuniorist osutus parimaks taas Stella-Marii Tamme Calendulal (67,578%), kelle järel tegi tugeva soorituse valitsev poniklassi meister Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsaspordikool) Räpsil. Kolmas oli Triin Kattel (Tondi) Maril.

Avatud klassis võttis 9 paari hulgas esikoha Heli Hussar (Saaremaa) Richard Lionheartil (68,828%), kellele järgnesid Getter Kangur (Tondi) ja Ashwan ning Sigrid Jalasto (Ruila) ja Chalkos Z.

M26 programmis astus üles 9 paari, võidu võttis taas võistluslainele jõudnud Külli Roosileht (KRT) Crestonil (66,033%), kellele järgnesid Kaisa Falkenberg Räpsil ja Grete Hussar (Saaremaa) Rohan Warrioril.

R skeemide esikohad läksid mõlemad Dina Ellermannile. Kui R16 skeemis sai ta Landy’s Akvareliga võistelda uhkes üksinuduses ning lõpetas tulemusega 66,300%, siis R9 programmis tuli Dinal ja Royal Pokemonil rinda pista nelja konkurendiga. Võit tuli tulemusega 65,921 %. Teise koha pälvis Külli Roosileht Crestonil, kolmanda Grete Hussar Rohan Warrioril.

Kõiki tulemusi vaata: http://hobumaailm.ee/?page=37&m=2&y=2014&id=1320