Kurvad uudised: Helen Langehanenberg ja Damon Hill lahutati

Pärast pikki kuulujutte saabus eile lõpuks ametlik pressiteade, mille kohaselt koolisõidumaailma number kaks paar Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW ei võistle enam edaspidi koos. Hobuse müüki siiski ei kinnitatud.

Saksamaa Ratsaspordi Olümpiakomitee tegevjuht Dennis Peileri sõnul käisid läbirääkimised Damon Hilli omaniku juristiga paari koos hoidmise nimel vähemalt kuni 2016. aasta Rio Olümpiamängudeni, kuid need ebaõnnestusid. Omanik Christian Becksi sõnul olid nende tulevikunägemused ratsanikuga liiga erinevad. „Meil on väga kahju kaotada selline hea paar,“ nentis Peiler.

Becks kinnitas, et 14aastane westfaalia täkk (Donnerhall—Romanze, Rubinstein I) ei ole müüdud ning jääb nende juurde. Uue ratsaniku kohta ei ole avaldust tehtud.

„Ma oleksin väga tahtnud Damoniga edasi sõita. Mul oli temaga fantastiline aeg,“ kommenteeris Langehanenberg.

Damon Hill ja Helen Langehanenberg võitsid üheskoos tänavusel WEGil ning ka mullu toimunud Euroopa Meistrivõistlustel võistkondliku kulla ning kaks individuaalset hõbedat, 2012. a. Londoni OMil pälvisid nad võistkondliku hõbemedali ning 2013. aastal võitsid Maailmakarika hooaja.

Saksamaa koondisele on see suur löök allapoole vööd, kuna tegemist oli nende esipaariga. Kõrged lootused on kogu aeg olnud sporti naasnud Totilasel ja Matthias Alexander Rathil, kuid WEGil juhtus taas see, mis mitmeid kordi varem – vigastus ei lasknud neil startigi tulla. Milline on nende ettevalmistus Rioks ja kui hästi see Olümpiamängudeni vastu peab, on alati küsitav. Õnneks on tugeval tõusuteel Isabell Werthi Bella Rose, koos ollakse hetkel maailma edetabelis kuuendal kohal. Esikümnesse mahuvad veel Kristina Sprehe ja Desperados, kes näitasid tänavu WEGil suurepärast vormi. Koondise esimeseks reserviks olevad Fabienne Lütkemeier ja D’Adostino on hetkel 18ndal kohal, teine reservpaar Jessica von Bredow-Werndl ja Unee BB hoiavad 15ndat positsiooni. Kohati on häid tulemusi näidanud ka vanameister Ulla Salzgeber Herzruf’s Erbel, kuid hobusel on samuti palju probleeme olnud vigastustega. Kõik saab ehk selgemaks tänavu suvel, kui Aachenis toimuvad järjekordsed Euroopa Meistrivõistlused, mis on ühtlasi OM kvalifikatsiooniks.