Kuuenda Lääne-Euroopa taistussõidu MK-etapi Genfis võitis Edwina Tops-Alexander

Lääne-Euroopa takistussõidu MK liiga pidas möödunud nädalavahetusel oma käesoleva hooaja kuuenda etapi tuntud Šveitsi diplomaatialinnas Genfis. Etapi võitis kaks nädalat tagasi teistkordselt Global Champions Touril triumfeerinud austraallanna Edwina Tops-Alexander oma väikesel hobusel nmega Cevo Itot du Chateau.

Genfi Grand Prix sõidus, kus jagati punkte Lääne-Euroopa liiga MK arvestuses, pääses ümberhüpetele kaheksa paari. Ühe karistuspunktiga jäid napilt ümberhüpetest kõrvale olümpiavõitja, šveitslane Steve Guerdat hobusel Nino des Buissonnets ja ameeriklane Kent Farrington hobusel Uceko. Kui reedeses Rolex Top 10 sõidus jäid Edwina ja Itot napilt teiseks, siis pühapäeval neile vastast ei olnud. Teise kohaga Genfi Grand Prix lõpetanud Hispaania paari Sergio Alvarez Moya ja Carlo edestati rohkem kui sekundiga. Moya asus selle tulemusega muide Lääne-Euroopa liigat juhtima. Kolmanda koha punktid ja auhinnaraha teenisid seekord sakslane Hans-Dieter Drecher ja Magnus Romeo.

Sergio Alvarez Moya ja Carlo. Foto: Kit Houghton/FEI

Huvitava ja positiivse faktina olgu nimetatud, et kuuendale kohale jõudis Saksa tipptakistussõitja Marco Kutscheriga sadulas veel aastaid tagasi Andres Ruusmannile (toim. ratsaringkondades rohkem tuntud, kui Pagar) kuulunud ja Hanno Ellermanni ratsastatud Spartacus. Täna üheksa aastane täkk ja Kutscher kogusid ümberhüpetel neli karistuspunkti. Täna kuulub Spartacus maailmas tuntud Madalmaade kasvatajale Henk Nijhofile. Genfis võistles muide teinegi Ellermanni ratsastatud hobune – BMC Quality Time, kelle sadulas Madalmaade tippsõitja Jeroen Dubbeldam. Viimane ja Quality Time olid mitmel auhinnalisel kohal keskmise ringi sõitudes.

Genfi võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/geneve/ , võistluste kodulehekülg http://www.chi-geneve.ch/en/index.html .