Kuuendat hooaega toimunud Global Champions Touri võitis Edwina Tops-Alexander

The Global Champions Tour (GCT) on 2006. aastast peetav takistussõidusari, mis kaasab Rolex Rankingu top 40 ratsanikku, eesmärgiga pakkuda sponsoritele ja pealtvaatajatele spordiala tema parimas esituses.

Sari koosnes tänavu kümnest 5-tärni võistlusest, mida peeti kõikjal üle maailma, saades alguse Katarist 17. märtsil ning lõpetades Abu Dhabis 26. novembril. Tegemist ei ole FEI egiidi all toimuva üritusega, kuid ta peab kinni kõikidest rahvusvaheliselt tunnustatud reeglitest. GCT patrooniks on Athina Onassis de Miranda, kes ka ise võistlusest osa võtab, ning loojaks ja eestvedajaks tipptakistussõitja Jan Tops. Topsi parimate saavutuste hulka kuulub 1992. a. Barcelona OM võistkondlik kuldmedal, 1991.a. EM võistkondlik kuldmedal ning 1999.a. EM võistkondlik pronks. Ta on ühtlasi äsjavõitnud Edwina Tops-

Alexanderi abikaasa.

Edwina rahakotti kukkus selle võiduga suurim summa, mida ratsaspordi olümpiaaladel siiani ühe võistlussarja eest on välja käidud ehk 300 000 €. Väga tühjade kätega ei lahkunud ka teise koha omanik Ludger Beerbaum (GER) ja kolmanda koha omanik Alvaro de Miranda (BRA).

Edwina Tops-Alexander ja Cevo Itot du Château. Foto: Stefano Grasso / GCT

Võistlussarja eelmiste võitjate hulgas on Ludo Philippaerts (BEL), Albert Zoer (NED), Jessica Kürten (IRL), Michel Robert (FRA). Mullune võitja oli Marcus Ehning.

Lõpliku punktitabeli leiate http://www.globalchampionstour.com/ranking/2011