La Coruna takistussõidu MK-etapivõit üllatuslikult Carlos Lopez`ile hobusega Admara

Takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK-etapid jätkusid sel nädalal Hispaanias La Corunas. Pühapäeva õhtupoolikul toimunud etapi võitis Kolumbia esindaja Carlos Lopez (Carlos Enrique Lopez Lizarazo) hobusega Admara 2.

40 võistluspaari asusid läbima kohaliku rajameistri Santiago Varela 14 takistusest üles seatud 160 cm’st parkuuri. Valdav osa maailma tippusid oli sõitnud selleks nädalavahetuseks Genfi, mille raames toimus Rolex IJRC Top 10 ja Rolex Grand Slam’i teine osavõistlus. Sellest hoolimata pakkusid La Corunas natuke vähemtuntud nimedele konkurentsi näiteks Ludger Beerbaum, Maikel van der Vleuten, Denis Lynch ja teised.

Põhiparkuuri läbisid puhaste paberitega 7 paari, mis on võrreldes eelmiste etappidega suhteliselt väike number. Esimese nulli tegi Kolumbia koondise tugisammas Carlos Lopez, kes võistles veel käesoleva aasta alguses tuntud itaallaase Emanuele Caudiano partneriks olnud hobusel Admara. Kodupubliku rõõmuks jõudsid ümberhüpetele ka kaks Hispaania võistlejat. Õnnetu ühe karistuspunkti ületatud normi aja eest sai iirlane Denis Lynch hobusel All Star 5.

Ümberhüpetel startis esimesena maailma edetabelis 166. kohal paiknev täisnimega Carlos Enrique Lopez Lizarazo hobusega Admara 2, saades puhta sõiduga kirja aja, mida keegi teine lõpuks ületada ei suutnudki. Kohalikud sõitjad Gerardo Menendez Mieres ja Sergio Alvarez Moya ei suutnud enam vigu vältida, saades vastavalt 4 ja 13 karistuspunkti, üks tõke tuli maha ka hollandlasel Maikel van der Vleutenil. Ümberhüpped läbisid lisaks columblasele puhtalt veel rootslane Henrik von Eckermann hobusega Mary Lou 194, vanameister Ludger Beerbaum ja Casello ning šveitslanna Jane Richard Philips hobusel Pablo de Virton. Lõplik paremusjärjestus oli järgmine: esimene Lopez , teine Richard Philips ja kolmas Beerbaum.

Pressikonverentsil mainis Lopez, et on väga rõõmus: "Admara on näidanud end heast küljest ning ma ootasin võitu juba kahel eelmisel võistlusel. Ta on julge ning aus, võitleja ja võitja. Meil võttis aega kuus-seitse kuud, et üksteist täielikult mõista, nüüd on see vist käes!"

Üldarvestus püsib muutumatuna. Juhtpositsioonil on jätkuvalt Kevin Staut, kellele järgnevad Romain Duguet ja Steve Guerdat. Finaali pääseb Lääne-Euroopa liigast 18 paremat. Järgmine MK-etapp toimub juba tuleval nädalavahetusel Londonis, aasta viimane etapp Belgias Mechelenis.

La Coruna tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2016/1267/html/en/longinestiming/resultlist_11.html