La Corunas võitis MK-etapi Edwina Tops-Alexander

Takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK-etapid jätkusid sel nädalal Hispaanias La Corunas. Pühapäeva õhtupoolikul toimunud etapi võitis austraallanna Edwina Tops-Alexander hobusel California.

 

40 võistluspaari asusid läbima kohaliku rajameistri Santiago Varela 14 takistusest üles seatud 160 cm’st parkuuri. Valdav osa maailma tippusid oli sõitnud selleks nädalavahetuseks Genfi, mille raames toimus Rolex IJRC Top 10 ja Rolex Grand Slam’i etapp. Sellest hoolimata oli La Corunas väljas siiski väga mitmeid tugevaid sõitjaid nagu näiteks Marcus Ehning, Denis Lynch, Daniel Deusser ja teised. Lähinaabritest oli Hispaanias võistlustules soomlanna Juulia Jyläs, kellel sõit kahjuks ebaõnnestus.

 

Põhiparkuuri läbisid puhaste paberitega kaheksa paari, mis on võrreldes eelmiste etappidega suhteliselt väike number. Kodupubliku rõõmuks jõudis ümberhüpetele ka üks Hispaania võistleja. Topeltnulli said kirja neli võistluspaari, ülejäänud lõpetasid ümberhüpped nelja karistuspunktiga. Lühendatud rajal tegi parima tulemuse vaid neli kuud tagasi tütre saanud Edwina Tops-Alexander hobusel California, kelle võistlusgroom on muide eestlane Reesa Pihu. Paar lõpetas ümberhüpped ajaga 40.08 sekundit, mis oli enam kui kaks sekundit kiirem teiseks tulnud Max Kühnerist (AUS) hobusega Chardonnay 79. Kolmanda koha said kohalik sportlane Manuel Fernandez Saro ja Cuidam.

 

Õnnelik võitja sõnas, et hobune on alates septembrist võistlustulle naastes väga hästi hüpanud, kuid siin-seal tehti siiski lolle vigu, mis sportlase juba natuke kurjaks ajasid: „Olin väga sihikindel tegemaks head sõitu. Eile see ei õnnestunud, täna andsin endast parima ja see töötan – olen väga rahul!“

 

Üldarvestus püsib muutumatuna. Juhtpositsioonil on jätkuvalt Steve Guerdat 43 punktiga, kellele järgnevad Henrick von Eckermann (40 punkti) ja Kevin Staut (38 punkti). Järgmine MK-etapp toimub juba tuleval nädalavahetusel Londonis.

 

La Coruna tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1421/html/en/longinestiming/resultlist_11.html