Lääne-Euroopa 2019/2020 MK-hooaeg sai avalöögi Oslos

Bryan Balsiger ja Clouzot de Lassus. Foto: FEI/Satu Pirinen

Oktoobrikuu tähistab traditsiooniliselt Lääne-Euroopa maailmakarika sarja hooaja ning sisevõistluste perioodi algust. Takistussõit sai avalöögi Oslos, kus võidu võttis alles elu teist MK-etappi sõitnud šveitslane Bryan Balsiger hobusel Clouzot de Lassus.

Itaalia Elio Travagliati oli üles seatud rajale pannud võrdlemisi piirava normiaja, milleks oli 78 sekundit. Võite vaid ette kujutada kohalike pealtvaatajate pingelangust peale seda, kui norralane Geir Gulliksen ja VDL Groep Quatro läbisid raja vigadeta ning said ajaks 77,98 sekundit. Kokku läbisid 39 sportlasest raja puhtalt muljetavaldavad 12, kes suundusid võitjat selgitama ümberhüpetele.

22 aastane Bryan Balsiger (Clouzot de Lassus) ei tundunud stardijärjekorra põhjal peamine favoriit, kuid puhas põhiparkuur ning kolmanda startijana kiirelt läbitud ümberhüpped jäidki teistele püüdmatuks. Geir Gulliksen (VDL Groep Quatro) jõudis liidriajale (40 sekundit) võrdlemisi lähedale, kui sai kirja 40,99. Paar sportlast hiljem startinud Luciana Diniz ja Vertigo du Desert näisid olevat Balsigerile suureks ohuks, kuid aeg 40,40 sekundit andis möödunud pühapäeval neile teise koha, lükates Gullikseni kolmandaks. Viimasena startinud Stevel Guerdat’l, kes oli parim 2018/19 hooajal, olid kõik võimalused minna ja võit Alamoga ära vormistada, kuid valearvestus ühele lattaiale kustutas lootused hooaja võidukale algusele.

Bryan Balsiger ja Clouzot de Lassus. Foto: FEI/Satu Pirinen
Luciana Diniz ja Vertigo du Desert. Foto: FEI/Satu Pirinen
Geir Gulliksen ja VDL Groep Quatro. Foto: FEI/Satu Pirinen

Pressikonverentsil jätkus noorel šveitslasel ohtralt kiidusõnu oma hobusele, kellega on koos võisteldud juba kolm aastat. “Ta annab endast igal võistlusel 200%. Koos oleme võitnud noorte ratsanike Euroopa meistrivõistlused ja Šveitsi meistrivõistlused, kuid see siin on kindlasti meie karjääri suurim võit!” sõnas õnnelik sportlane.

14 etapist koosnev hooaeg jätkub sel nädalavahetusel Helsingis, kus 5* sõitudes on stardis ka Paul Argus Renessini ja Jay Z Bee’ga. Võistlussari kulmineerub finaaliga uue aasta aprillis, kui sisehooajale pannakse punkt Las Vegases.

Kõik Oslo tulemused leiate siit!