Lääne-Euroopa koolisõidu MK liiga esimese etapi võitis Adelinde Cornelissen

Järjekordne Maailmakarika Lääne-Euroopa sari avati möödunud nädalalõpul Taanis Odenses, kus võidu võttis sarja kahekordne üldvõitja, hollandlanna Adelinde Cornelissen hobusel Jerich Parzival.

Hollandlannale järgnes tema kaasmaalane Edward Gal hobusel Blue Hors Romanov. Gal on Maailmakarika sarja võitnud ühel korral, 2010. aastal hobusel Totilas, Romanoviga on koostöö kestnud aasta jagu. Kolmas koht läks vabakava noorimale osavõtjale, 22aastasele Anna Kasprzakile, kes suutis edestada endast palju kogenumat paari, taani printsessi Nathalie zu Sayn-Wittgensteini hobusel Digby.

Kannustatuna Londoni olümpia peakohtuniku Stephen Clarke'i sõnadest, et Cornelissen ja Parzival peavad näitama rohkem kergust ja enesekandmist, ongi paar asunud just selles osas tööle ning sõitja tõdeb, et edasiminek on toimunud. "See läheb järjest paremaks ja tunne on tõesti imeline." Adelinde lisab, et kuna tema sõidutehnika on nüüd natuke teistsugune, esineb neil hobusega hetkel veidi teineteisemõistmises probleeme. "Parzival küsib minult aegajalt: oh, mida sa nüüd teed? Näiteks passaažist galopile ülemineku märguanne on natuke teistsugune ja ta arvas alguses, et tuleb hoopis sammule minna." Siiski leiab sportlane, et on Parzivali edusammude üle väga õnnelik ja viimane näitab palju suuremat lõdvestust kui varem. "Ta isegi naudib juba autasustamist ega lähe enam nii endast välja."

Kui GP-s võitis Cornelissen esikoha Kasprzaki ees vaid kolm protsenti parema tulemusega ning Gal oli seejuures kolmas, siis vabakava kuulus jäägitult Adelindele ja Parzivalile. Nende tulemus 88,18% oli vägagi veenev Gali ja Blue Hors Romanovi 80,65% ees. Kasprzak ja Donnperignon kogusid tulemuseks 77,83%. Kuna tiitlikaitsja pääseb oma valitud hobusel automaatselt suurde finaali, juhul, kui ta on on käesoleval hooajal vähemalt kahel korral vabakavas selle sama hbusega võistelnud, siis tema punkte ei korja, ja seega sai esimeselt etapilt esikohapunktid hoopis Edward Gal.

Cornelissenil ja Parzivalil on ette näidata kahekordne kuldmedal 2011. aasta EM-ilt ning individuaalne hõbemedal Olümpiamängudelt. 24.-28. aprillil Rootsis Göteborgis toimuvas MK finaalis on nemad endiselt suured favoriidid võitmaks MK tiitlit, mis oleks neile järjekorras juba kolmas.

Koolisõidu Maailmakarika Lääne liigat toetab ka sel aastal New York'i moedisainer Reem Acra, kes on kinnitanud sponsoreerimist veel järgnevaks kolmeks aastaks. Odense etapp oli esimene kaheksast osavõistlusest Lääne-Euroopa liigas, millele lisaks osalevad sarjas veel Kesk-Euroopa, Põhja-Ameerika ja Aasia/Vaikse ookeani liigad. Kõik sportlased võivad osa võtta kuni kuuest etapist, millest arvesse läheb neli paremat tulemust. Minimaalselt tuleb osa võtta kahest etapist. Kõikidel paaridel tuleb täita ka kvalifikatsiooninorm, milleks on vabakavas 68% saavutamine vähemalt kahel Maailmakarika etapil.

Odense võistluse koduleht: http://jbkhorseshows.dk/GB.aspx