Lääne-Euroopa koolisõiduliiga eelviimase etapi Göteborgis võitis taanlanna Cathrine Dufour hobusega Atterupgaard`s Cassidy

Cathrine Dufour ja Atterupgaard`s Cassidy; foto FEI/Arnd Bronkhorst

Lisaks Lääne-Euroopa takistussõiduliiga viimasele etapile peeti samadel päevadel Göteborgis koolisõiduliiga eelviimane etapp, mida troonis võiduga taanlanna Cathrine Dufour hobusega Atterupgaard`s Cassidy.

 

26aastasele Taani koolisõitjale Cathrine Dufourile on Göteborg olnud õnnelikuks paigaks ennegi, kui noor naine võitis mullu samas toimunud EM-il individiuaalse pronksi ning võistkondliku hõbeda. Sel korral jäid seljataha sellised kogenud staarid nagu teise kohaga lõpetanud valitsev MK võitja Isabell Werth ja kolmanda koha välja sõitnud rootslane Patrik Kittel.

 

Kaks etapivõitu, Herningis ja Göteborgis, saavutanud Dufour asub nüüdsest 40 punktiga 12. kohal, mis paraku veel finaalikohta ei taga. Pariisi pääseb Lääne-Euroopa koolisõitjatest 9 paari. Taanlanna ei plaani osaleda viimasel etapil s`Hertogenboschis, kuid loodab siiski Pariisi pääseda mõnede teda edestavate sportlaste loobumise kaudu.

 

Pariisi on pileti ilmselgelt lunastanud liiga liider Partik Kittel ja teisel kohal asuv sakslanna Dorothee Schneider. Suhteliselt kindlalt saavad end tunda ka Jessica von Bredow-Werndl Saksamaalt, Daniel Bachmann Andersen Taanist ja Tinne Vilhelmson Silfen Rootsist.

 

Göteborgi tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1453/html/en/longinestiming/resultlist_D2.html

 

Võitja sooritust saate vaadata https://www.youtube.com/watch?v=xZVl9kgDj00&feature=youtu.be

 

Dufour ja tema hobune Atterupgaard`s Cassidy sõitsid vabakavas välja 88.200%, mis andis sel korral kindla esikoha. Palju võite võtnud Emilio ja Isabell Werth lõpetasid teisel kohal, kuid viimasel ajal vaid võite tunnistanud kogenud sakslanna nimetas, et ei ole häbi saavutade teine koht 85% peal – 85.380%. Kohalikule staarile Patrik Kittelile, kes osales hobusega Delaunay OLD andis 83.615% kolmanda koha.