Lääne-Euroopa liiga eelviimase MK etapi võit Pius Schwizerile ja PSG Futureâ’ile

Eile tegi kodupubliku ees rõõmustava saavutuse Pius Schwizer, kes võitis hobusel PSG Future Zürichi MK etapi, mis on Lääne-Euroopa liigas eelviimane enne Göteborgis toimuvat finaali.

39-st startinud võistluspaarist pääses ümberhüpetele 9. Ligi poole sekundiga edestas šveitslane siin iirlast Denis Lynchi All Staril, kolmanda koha võtsid Zürichis aeglase nulli teinud Edwina Alexander ja Caretina de Joter. Puhtaid sõite seekord rohkem ei olnudki. Michael Whitaker ja Viking läksid võidu peale, tehes ümberhüpete kiireima aja, mis siiski maksis neile 4 kp ja jättis paari neljandaks. Viiendaks platseerusid eelmise etapi võitjad Niklas Krieg ja Carella, kelle groomiks hetkel eesti neiu Mari-Liis Oberg.

Lunch tõusis teise koha tõttu lääne liiga edetabelis peaaegu põhjast otse 13ndaks. Schwizer seevastu peab veel vaeva nägema, kuna esimesed tõsiseltvõetavad punktid korjaski ta alles nüüd ja viimaseks võimaluseks on eeloleval nädalalõpul toimuv Bordeaux’ etapp. Finaali pääseb Lääne-Euroopa liigast teatavasti 18 parimat.

Lynch teatas samas, et kuigi tema All Star on üliheas vormis, ei ole finaali minek tema eesmärk. Palju olulisem on kuidagi kindlustada Iirimaale veel vähemalt üks koht OM-il. Segase vahejuhtumi tõttu Aacheni EMil, kus üks platsimeeskonna liige jäi Cian O’Connori hobuse teele ette, hüppas suure hooga lillepeenrasse ning ajas sellega sassi paari rütmi, mispeale nad ajasid järgneva tõkke maha, ei suutnud iirlased võitkonnaga kindlustada OM kohta. Juhtumile esitati appellatsioon, mis jäeti rahuldamata, mitõttu hetkel on Iirimaa Rios esindatud ainult Bertram Alleni näol ja Lynch üritabki seda olukorda nüüd parandada ka ise kvalifitseerudes.

Aacheni juhtumit saate näha siin: http://www.breakingnews.ie/sport/other/watch-ireland-controversially-miss-out-on-olympics-after-cian-oconnor-impeded-by-steward-692222.html

Lääne liiga punktitabeli leiab siit.