Lääne-Euroopa MK koolisõiduliiga avaetapp peetakse Taanis Odenses

Kui Lääne-Euroopa takistussõiduliiga avaetapp peeti möödunud nädalavahetusel Oslos, siis sama piirkonna koolisõiduliiga alustab samuti Skandinaavias, viimaste aastate traditsiooni kohaselt Taanis Odenses.

Odense on muide kuulsa Taani muinasjutukirjutaja Hans Christian Anderseni sünnilinn, mis asub Taani suuruselt teisel saarel Fyn. Linn ja selle ümbrus on popularne puhkusepaik, populaarne on ka Odense Horse Show, mida tänavu peetakse kümnendat korda. Kas juubeli tõttu või mitte, kuid sel nädalavahetusel stardivad Odenses mitmed Rio Olümpiamängudel osalenud paarid. Kõrgeima kohaga olümpialane on seal teatava üllatuse pakkunud Hispaania koolisõitja Severo Juardo Lopez hobusega Lorenzo.

Järgmine koolisõidu MK-etapp toimub juba nädala pärast Lyonis, seejärel novembrikuus Stuttgardis ja detsembri alguses Salzburgis. Jõulude eel võisteldakse tavapäraselt Londonis, kus starti on lubanud tulla ka Charlotte Dujardin ja Valegro. Uude aastasse jäävad Amsterdami, Neumunsteri ja s`Hertogenboschi etapid. Finaal peetakse sarnaselt takistussõiduga Ühendriikides Omahas.

Odense Horse Show tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/18344