Lääne-Euroopa takistussõidu MK-sarja edetabeli seis enne finaali

Kevin Staut; foto FEI

Sel nädalavahetusel leiab Göteborgis aset Lääne-Euroopa takistussõidu MK-sarja 2017/2018 hooaja viimane etapp enne aprillis Pariisis toimuvat finaali ja just nüüd on paslik aeg üle vaadata, kelle finaalikoht on kindel ja kellel on viimane võimalus kvalifitseeruda.

Kordame alustuseks kiirelt üle finaali saamise reeglid: Lääne-Euroopa liigast kvalifitseerub Pariisi finaali 18 sportlast, kellel on kogutud enim punkte. Arvesse lähevad 13 etapist seitse parimat tulemust ning punktisummade alusel koostatakse edetabel. Kui finaali kvalifitseerunud sportlane ei saa seal osaleda, siis võimaluse puudujat asendada võivad saada ratsanikud, kes on lõplikus edetabelis parima 27 seas.

Lääne-Euroopa hooaeg algas eelmise aasta oktoobris Oslos ning lõppeb sel nädalavahetusel Göteborgis, kus nii mõnigi võib kindlustada veel koha finaalis. Esimesed kaks kohta on praeguseks selgelt teistest eespool: liider Kevin Staut on kogunud 79 punkti ning Henrick von Eckermann 64 punkti. 50 punkti lävendi on ületanud veel neli sportlast: Marcus Ehning (57), Christian Ahlmann (56), Roger Yves Bost (52) ja Edwina Tops-Alexander (50). Kõik eelmainitud sportlased, v.a. Ahlmann ja Bost, võtavad osa ka Rootsi etapist, proovides veelgi suurendada oma punktide hulka. Sellegi poolest on nende finaali saamine juba praktiliselt kindel.

Edetabeli 7.–15. kohta hoidvad sportlased mahuvad kõik ületanud 40 punkti lävendi, kuid näiteks 14. koha omanik Eduardo Alvarez Aznar, 16. kohta hoidev Mark McAuley ja 17. kohal platseeruv Simon Delestre ei osale Göteborgis ning kuna vahed on peale 18. kohta (hetkel Douglas Lindelöw 35 punktiga) ehk kvalifitseerumise piiri üsna väiksed, on mitmetel sportlastel veel alles võimalus täiendada oma punktisummat. Üks neist on hetkel 20. positsioonil asuv Max Kühner, kellel on hetkel kogutud 34 punkti ning kes Göteborgist hea tulemuse saamisel lunastaks endale pileti finaali. Kühneri sarnaseid viimaste pingutuste tegijaid on veel 10, kellele tugevate tulemuste korral võib õnn naeratada. Näiteks saaks hetkel 20 punktiga 36. kohta hoidev Olivier Philippaerts võidu korral juurde 20 punkti ning punktisumma 40 võib olla piisav, et pääseda finaali. Loomulikult sõltub kõik ka teiste kvalifitseerumise piiril olevate sportlaste tulemustest ning Göteborgis lisanduvatest punktidest.

Kindlasti kisub asi viimasel etapil üsna pingeliseks ja MK-finaali tahavad pääseda paljud. Jääme huviga ootama, millised muutused edetabelis pühapäeval toimuvad ning kes on need 18 õnneliku, kes saavad minna Pariisi suurt võitu jahtima.

Edetabeli hetkeseisu leiate siit: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WC&nfGroup=4001

Göteborgi tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1453/html/en/longinestiming/index.html