Lääne-Euroopa takistussõiduliiga finaaletapi Göteborgis võitis belglane Nicola Philippaerts hobusel Donatella-N

Möödunud pühapäeval jõudis mulluses finaalpaigas Göteborgis lõpule käimasoleva hooaja Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kvalifikatsioonietappide tsükkel. Viimane etapp, kus oma elu esimese etapivõidu saavutas Nicola Philippaerts, selgitas 18 parimat, keda näeme aprillikuus Lyonis toimuvas finaalis.

Veel vaid 20aastane Belgia takistussõitja Nicola Philippaerts tegi Göteborgis ajalugu, kui võitis 11aastase märaga Donatella-N oma karjääri esimese MK-etapi ja seda kahe sajandikulise eduga kolmekordse MK üldvõitja Marcus Ehningi ees. Ehning võistles Göteborgis oma legendaarse 17aastase Plot Blue`ga. "Mul ei ole lihtsalt sõnu, see on uskumatu," sõnas Belgia takistussõidutähe Ludo Philippaertsi poeg Nicola vahetult pärast võitu. Edukas takistussõitja on muide ka Nicola kaksikvend Olivier. Lisaks etapivõidule tõusis noor belglane Lääne-Euroopa edetabelis 14. positsioonile, mis avas talle võimaluse võistelda maailma parimatega Lyonis MK üldvõidu eest. Donatella on muide täku Vigo d`Arsouilles`i järglane, kellega belglane Philippe Le Jeune tuli 2010.a. Kentucky Maailmamängudel maailmameistriks. Veel hiljuti sõitis märaga Nicola vend, kes pidas etapivõitja sõnul teda liialt kuumaks. Tänasel paaril on aga järjest paremini minema hakanud ning nüüdseks on jõutud esimese suurvõiduni. Veel noorteklassi kuuluv Nicola stardib suvel muuhulgas omavanuste EM-il.

Tuues veel fakte Göteborgi etapi kohta, siis ümberhüpetele pääses 10 võistluspaari. Kaks paremat oleme nimetanud, kolmandana lõpetas Maikel van der Vleuten Madalmaadest hobusega VDL Groep Sapphire B. Parima rootslasena saavutas neljanda koha ümberhüpetel esimesena startinud Malin Baryard-Johnsson hobusel H&M Tornesch.

Pühapäeva õhtul said selgeks 18 sportlast, kes Lääne-Euroopa liigast kvalifitseerusid 17.-21. aprillini Prantsusmaal Lyonis toimuvasse finaali. Toogem nende nimed siinkohal ära vastavalt kujunenud paremusjärgestusele: Marcus Ehning (Saksamaa), Scott Brash (Suurbritannia), Pius Schwizer (Šveits), Patrice Delaveau (Prantsusmaa), Maikel van der Vleuten (Madalmaad), Edwina Tops-Alexander (Austraalia), Steve Guerdat (Šveits), Kevin Staut (Prantsusmaa), Roger Yves Bost (Prantsusmaa), Billy Twomey (Iirimaa), Luciana Diniz (Portugal), Joe Clee (Suurbritannia), Lars Nieberg (Saksamaa), Nicola Philippaerts (Belgia), Tim Gradley (Suurbritannia), Lucy Davis (Ameerika Ühendriigid), Christian Ahlmann (Saksamaa) ja Francois Mathy jr. (Belgia). Tõime parimate nimed ära küll paremusjärjestuses, kuid mainigem siinkohal, et sisulist tähtsust see ei oma – tähtis oli jõuda valitud 18 hulka ja sellest lähtuvalt valisid paljud oma etappidel osalemiste arvu. Nagu näete, on lisaks Euroopa sportlastele nimekirjas ka Ausraalia ning Ameerika Ühendriikide sõitja. Vastavalt reeglitele on lubatud sportlasel hooaja alguses valida kvalifitseerumiseks ka mõni muu liiga, mida antud juhul on Euroopas resideeruvad teiste kontinentide sportlased teinud. Sarnaselt on Ameerika liigadest kvalifitseerumas Suurbritannia, Egiptuse, Iirimaa ja Venemaa sportlane.

Kesk-Euroopa liiga kolm parimat, kes samuti lunastavad pileti Lyoni, ei ole tänaseks veel selgunud. Meie liiga finaal leiab aset tuleval nädalal Varssavis. Lähiajal kajastame Kesk-Euroopa liiga seisu eraldi uudislõiguna.

Göteborgi võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.goteborghorseshow.com/