Lääne-Euroopa takistussõitjate finalistid selguvad homme Bordeaux`s

Täna Prantsusmaal Bordeaux`s alanud suurvõistluse raames selguvad lisaks neljarakendite Maailma Karika võitjale lõplikult 18 Lääne-Euroopa takistussõitjat, kes pääsevad Göteborgis toimuvasse finaali. Otsustav sõit on kavas laupäeva õhtul algusega 21.30 (Eesti aeg).

Lääne-Euroopa takistussõiduliigas peetakse sel laupäeval viimane, 11s, etapp, mis selgitab lõplikult 18 paremat, kes pääsevad märtsikuu viimasel nädalavahetusel Lõuna-Rootsis Göteborgis toimuvasse finaali. Tiitlikaitsja šveitslane Steve Guerdat on automaatselt kvalifitseerunud ning seetõttu ei ole ta etappide saavutustele oluliselt rolli pannud. Guerdat selle hooaja parim tulemus MK-etappidelt on Helsingis saavutatud neljas koht talle olümpiavõidu kindlustanud hobusega Nino des Buissonnets.

Niiöelda edetabeli teises pooles käib enne viimast etappi veel tihe rebimine. Nii on 36 punkti kahe aasta tagusel karikavõitjal Daniel Deusseril, 35 šveitslasel Romain Duguet`l, 34 Kevin Stautil ja Denis Lynchil ja 32 punkti meie Mari-Liis Obergi poolt groomitaval Niklas Kriegil, Oliver Philippaetrs`l ja neljakordsel karikavõitjal Marcus Ehningil. Nimetatutest on kohal Deusser, Ehning ja Lynch. Samas tuleb hoolikalt jälgida hetke viimastest vaid punktiga maha jäävat Bordeaux`s osalevat rootslast Douglas Lindelow`d ja neli punkti maha jäävaid itaallast Emmanuele Gaudianot. ning britti Michael Whitakeri. Esikolmikusse jõudmise korral on tõenäosus kvalifitseeruda ka eelmise etapi võitnud Pius Schwizeril.

Võistlus tõotab tulla põnev, ülevaate kohapealsetest värsketest muljetest anname oma lugejatele öötundidel vastu pühapäeva. Bordeaux võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.jumping-bordeaux.com/en/