Lääne-Euroopa Verona MK-etapi takistussõidus võitis Christian Ahlman hobusel Aragon Z

Möödunud nädalavahetusel peeti Itaalias Veronas Lääne-Euroopa liiga takistussõidu MK-sarja kolmas etapp, mille võitsid sakslane Christian Ahlmann ja hobune Aragon Z, kes tegelikult ei kuulu Ahlmanni enda hobuparki.

2011.a. MK üldvõitja Christian Ahlmann oli Veronas pärast võitu üliõnnelik, sest startides laenatud hobusel, ei osanud ta sellist edu loota. Laenas Ahlmann hobuse küll väga lähedalt – oma elukaaslaselt, Zangersheide kasvanduse peretütrelt, Judy-Ann Melchiorilt – ja tegi seda kaheks võistluseks, millest esimene toimus Veronas ning teine leiab tuleval nädalavahetusel aset Dohas, kus peetakse Global Champions Touri finaal. Ahlmanni enda põhihobused on hetkel puhkusel ja seda enam rõõmustas ta võidujärgses intervjuus, mainides, et Aragoniga klappis koostöö kohe esimesest hetkest.

Koos Ahlmanniga võitles ümberhüpetel etapivõidu eest 12 paari. Teisena lõpetas Veronas britt Scott Brash hobusel Ursula XII. Brash muide juhib pärast Veronat ka Lääne-Euroopa liigat. Parima itaallasena saavutas Veronas kolmanda koha Luca Maria Moneta hobusel Neptune Brecourt. Kiireima aja sõitsid ümberhüpetel välja Marcus Ehning ja 16-aastane Plot Blue, kuid üks mahaajamine jättis nad üheksandale auhinnalisele kohale.

Rubriigist huvitavaid fakte saame seekord mainida, et viimasel ajal mitmelgi korral meie veergudele jõudnud Eestis väljaarenenud hobune Zidante P võistles Veronas oma järjekordse uue ratsanikuga, kelleks egiptlane Abdel Said. Paraku headele kohtadele Veronas ei jõutud.

Verona võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/845/sta_erg/06_ergENG.htm?style=longines, võistluse kodulehekülje http://www.jumpingverona.it/en