Lääne liiga teise MK-etapi võitsid Roger Yves Bost ja Castle Forbes Myrtille Paulois, liidrina jätkab Dubbeldam

Helsingi Horse Show lõppes Lääne-Euroopa takistussõidu MK-liiga teise etapiga, kus võistluse teise suure sõidu võidu viisid Prantsusmaale Roger Yves Bost jaCastle Forbes Myrtille Paulois.

Vastandina Oslos toimunud etapile, kus puhtaid sooritusi ei kippunud tulema, läbisid Helsingis 160 cm kõrguste takistustega põhiparkuuri vigadeta 14 paari 39-st. Esimesena tegid seda Oslo etapi võitjad Jeroen Dubbeldam ja BMC Utascha. Ümberhüpetele pääsesid teiste hulgas ka Oslo kolmandad hispaanlane Sergio Alvarez Moya ja Carlo, mis tekitas võimaluse, et Oslo ja Helsingi esikolmikusse võivad sattuda samad nimed. Nii lõpuks läkski.

Dubbeldam startis ümberhüpetel esimesena ja tegi puhta ning üsnagi kiire soorituse. Tema tulemus püsis esimesel positsioonil kuni prantslase Roger Yves Bost' finišini. Viimane suutis oma hobusega Castle Forbes Myrtille Paulois ületada Dubbeldami ja BMC Utascha tulemust 1.59 sekundiga, mis jäigi ületamatuks. Võitu läks kindlasti üritama hiljem startinud hispaanlane Moya, kes tegi küll kiire sõidu, millega möödus Dubbeldamist, kuid Bost jäi siiski 0.09 sekundi kaugusele. Seega esikolmik Bost, Moya, Dubbeldam.

Kahe etapi kokkuvõttes asus Lääne liigat juhtima Jeroen Dubbeldam, kes kogunud 35 punkti. teisena jätkab Sergia Alvarez Moya, kelle punktisummaks 32. Lääne liiga järgmine etapp toimub juba ülejärgmisel nädalavahetusel Prantsusmaal Lyonis.