Lääne Regiooni Avatud Karikavõistlused takistussõidus algasid Linnumäel

Möödunud pühapäeval sai avalöögi üks regionaalsetest sarjadest, Lääne Regiooni Avatud Karikavõistlused takistussõidus, mille esimene etapp peeti Hiiumaal Linnumäe ratsakeskuses. Avaetapilt noppisid võidud Eva Helga Kupits, Maris Suuster ja Andres Udeküll.

Lääne regiooni sarjas peetakse arvestust kolmel erineval tasemel – 70/80cm, 90/100cm ning 105/115cm. Linnumäel oli enim osalejaid just madalal tasemel. 70cm kõrguses kahefaasilises parkuuris läks nii esimene kui teine koht Saaremaa klubisse, täpsemalt Reinu talusse, poniga Aroomi, kellega võitis Eva Helga Kupits, teisena lõpetas Henri Paomees. Kolmanda koha noppis sellest sõidus Märjamaa klubi sportlane Fiona Eliis Protas poniga Miimika.

Keskmine võistlusklass peeti kõrgusel 90cm puhtusele ja kiirusele. Parima tulemuse tegid Maris Suuster (Tondi) ja Stokbroens Camaro-Star, kuid sarja võidupunktid kogus teisena lõpetanud Teele Talts (Hiiumaa) hobusega Gremi. Suuster nimelt osaleb sarjas kõrgemas arvestuses. Kolmandal kohal lõpetasid sõidu Jaagup Kallas (Hiiumaa) ja Agneta.

Andres Udeküll ja Cuantigos; foto Teele Talts

Kõremas arvestuses hüpati 105cm kõrguseid takistusi kahes faasis. Selles sõidus tegid parima soorituse Andres Udeküll (KRT) ja kuueaastane Cuatingos. Neile järgnesid Malin Kisant (Märjamaa) ja Soleil`s Casper ning Ave Kokla (Hiiumaa) ja Quansar Z. Udeküll ja Cuatingos olid parimad ka kõrgusel 115cm, kus neile järgnes Jaagup Kallas vastavalt hobustega Patrons ja Bandito B.

Lääne Regiooni sarja avaetapi kõik tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/403?locale=et&year=2015