Lääne regiooni avatud takistussõidusarja kolmas etapp peeti Uuemõisa tallis

Möödunud laupäeval jätkus Lääne reigiooni avatud karikavõistlus takistussõidus oma kolmanda etapida Läänemaal Uuemõisa tallis, kus koduseinte toetusel oli edukaim talli tegevust juhatav Andres Udeküll.

Lääne regiooni karikasarjas, mille etapid tomuvad Hiiumaal, Saaremaal ja Läänemaal, võisteldakse kolmel erineval tasemel. Uuemõisas olid sarja klasside kõrgused vastavalt 75 cm, 95 cm ning handycap`na 105/115 cm. Madalaima võistlusklassi esikolmik, kuhu kuulusid Inge Maiman (Hiiumaa) ja Lolita Luarde, Teele Talts (Hiiumaa) ja Gremi ning Marie-Annabel Reiner (Simon) ja Hortensia, siiski sarja arvestuses punkte ei kogunud. Võidupunktid lähevad edetabelisse viiendana lõpetanud Birgit Laupäle (Tondi), kes võistles hobusega Royal Harri.

Kõrgusel 95 cm oli sarja seisukohalt situatsioon sarnane madalamale võistlusklassile. Sarja võidupunktid sai seitsmendal auhinnalisel kohal puhta sõiduga lõpetanud Margret Raba (Audruranna) poniga Sinisukk. Sõidu võitis aga Maris Suuster (Tondi) hobusega Landolet. Teisel kohal lõpetas ühtlasi võistluse rajameistri ametit pidanud Maarja Berkmann (Hiiumaa) hobusega Chanel 5, kolmandal Laura Pedjak (Liivimaa) poniga Herr Tuuslar. Kõrgeimas sarja võistlusklassis valisid sportlased, kas hüpata kõrgusel 105 või 115 cm. Kaks esimest kohta kuulusid sel alal võistluse korraldajale Andres Udeküllile (KRT): võit tuli kõrgusel 115 cm hobusega Biletto, teine koht kõrgusel 105 cm hobusega Alpacino. Kolmandal positsioonil lõpetasid Marie-Annabel Reiner ja Ernest W, kes hüppasid 105 cm kõrguseid takistusi.

Uuemõisa võistluspäeva lõpetas tõusva raskusega parkuur kõrgusel 125 cm, kus sarnaselt eelneva sõiduga saavutas kaksikvõidu Udeküll. Sedapuhku olid partneriteks Calcyl ja Sir Sirius. Kõrgeimas sõidus saavutas kolmanda koha Margit Mägi (Ruila Tall) hobusega Vendette B.