Lääne Regiooni sarja Uuemõisa etapil tegi jällegi kuldse duubli Maris Suuster

Maris Suuster, kes on Lääne Regiooni Avatud Karikavõistluste etappidel ennegi lõpetanud kahe alavõiduga, tegi seda jällegi möödunud laupäeval Uuemõisas peetud kolmandal osavõistlusel.

Lääne Regiooni Avatud Karikavõistluste kolmas etapp peeti möödunud laupäeval Uuemõisa tallis ning nagu öeldus, saavutas kaks alavõitu Maris suuster (Tondi). Suuster ja Stockbroens Camaro-Star olid parimad nii kõrgusel 95cm kui ka handycapiga peetud sõidus kõrgustel 105/115cm. Suuster osales kõrgusel 105cm. Lisaks saavutas Maris Suuster mõlemas sõidus auhinnalised kohad hobusega Quansar Z, kui oli neljas nii kõrgusel 95cm neljas kui 105cm.

Sarja kõrgeimas arvestuses järgnesid Suusterile teisel kohal Kätlin Sehver hobusega Envoque WV ning kolmandal kohal Minna Veedler (ESHKS) hobusega Con Brio. Kõrgusel 95cm olid teine ja kolmas seevastu Teele Talts (Hiiumaa) ja Gremi ning Kristel Käsk (Saaremaa) ja Western. Talts oli omakorda võitja sarja madalaimas arvestuses kõrgusel 75cm, kuid seal ei osalenud ta punktijahis. Maksimumpunktid teenis seega teise koha eest Karmen Udeküll, kes võistles hobusega Gracija. Kolmas kohtu kuulus kõrgusel 75cm Eva Helga Kupitsale (Saaremaa) poniga Aroomi.

Lisaks sarja sõitudele peeti avatud klassi sõit kõrgusel 125cm, mille võitis Andres Udeküll (KRT) hobusega Sir Sirius. Andrese tütar Karmen oli omakorda parim kõrgusel 65cm peetud treeningvõistlusel hobusega Rhea. Kõik Uuemõisa etapi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/537?locale=et&year=2015, treeningvõistluse tulemused aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=7&y=2015&id=1738

Pärast kolme etappi on sarja madalaima arvestuse liidriks 44 punktiga Saaremaa klubi sportlane Luisa Vevers, kellele järgnevad samasse klubisse kuuluvad 41 punkti kogunud Eva Helga Kupits ja 38 punktiga Henri Paomees. Keskmise arvestuse esikolmiku moodustavad hiidlased Teele Talts (54), Eliise Kaups (48) ja Birgit Laupä (33), kellest kaks esimest esindavad Hiiumaa, kolmas Tondi klubi. Kõrgeima arvestuse liider on kaks etappi võitnud Maris Suuster 54 punktiga, teisena jätkab Malin Kisant (Märjamaa), kellel punkte 44, klubikaaslasest jääb vaid punktiga maha Märjamaa klubi juhtfiguur Kristiina Raudnagel. Sarja neljas etapp on juba eeloleval nädalavahetusel Eestimaa Suvemängude raames, finaal traditsiooniliselt Kärdla ratsupäevadel. Üldarvestuse edetabelid on leitavad aadressil http://www.ratsaliit.ee/pa_file/laane-regiooni-avatud-karikavoistlused-2015-punktiarvestus/